Pregršt medalja Leotaru u Užicu

Članovi Plivačkog kluba „ Leotar “ osvojili su 41 medalju na Međunarodnom plivačkom mitingu „ Dani sprinta “ u Užicu koji se održao 15.04.2023. godine u  organizaciji  Plivačkog  kluba „ Ajkule sa Đetinje “ iz Užica.

PK Leotar predstavljali su plivači : Andrej Kisin, Aleksa Obadović, Aleksa Bogdanović, Milan Ćukilo, Momčilo Radović, Vasilije Supić, Luka Berak, Radomir Popović, Dimitrije Lozo, Đorđe Grubač, David Vučinić, Milan Đurić, Tijana Hamović, Lidija Bajčetić, Lana Kovač, Mila Pudar, Elena Đogo, Bojana Popović, Lena Radulović, Bogdana Bošnjak.

Plivači plivačkog kluba „ Leotar “, osvojili su pehar za treće mjesto u ekipnom plasmanu,  šesnaest  zlatnih, dvanaest srebrnih i trinaest bronzanih medalja.

Drugo mjesto u konkurenciji za najboljeg takmičara u kategoriji 2011. i mlađi u muškoj konkurenciji zauzeo je Luka Berak, dok je u istoj kategoriji u muškoj konkurenciji treće mjesto pripalo Aleksi Bogdanoviću, drugo mjesto u konkurenciji djevojčica u kategoriji 2011. i mlađe, zauzela je Lena Radulović.

Zlatne medalje osvojili su : Aleksa Bogdanović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara prsno, Luka Berak u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Andrej Kisin u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara mješovito, Lozo Dimitrije u disciplini 50 metara delfin, Lena Radulović u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara mješovito, Bogdana Bošnjak u disciplini 50 metara leđno, Elena Đogo u disciplini 50 metara delfin, Mila Pudar u disciplini 50 metara delfin, muška štafeta 4 x 25 metara mješovito u sastavu : Luka Berak, Đorđe Grubač, Andrej Kisin, Aleksa Bogdanović.

Srebrne medalje osvojili su : Vasilije Supić u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara delfin, Momčilo Radović u disciplini 50 metara slobodno, Andrej Kisin u disciplini 50 metara leđno, Đorđe Grubač u disciplini 50 metara prsno, Aleksa Bogdanović u disciplini 100 metara mješovito, Luka Berak u disciplini 100 metara mješovito, Bojana Popović u disciplini 50 metara prsno, Lena Radulović u disciplini 50 metara slobodno, Elena Đogo u disciplini 50 metara slobodno, Tijana Hamović u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su : Aleksa Obadović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Momčilo Radović u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara mješovito, Dimitrije Lozo u disciplini 100 metara mješovito, Lana Kovač u disciplini 50 metara slobodno, Bojana Popović u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara mješovito, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, ženska štafeta 4 x 25 metara mješovito u sastavu : Lena Radulović, Tijana Hamović, Lidija Bajčetić, Lana Kovač.