Derventa potopila Drinu i vratila se na pobjednički put

Rukometaši Dervente preokretom su stigli do pobjede nad zvorničkom Drinom 31:24 u okviru 19. kola Prve lige Republike Srpske.

Nakom deset minuta igre u derventskom Sportskom centru domaći su imali zaostatak od četiri gola (2:6), a do kraja poluvremena Drina je održala prednost i otišla na pauzu vodstvom 12:17.

U drugom poluvremenu domaći dolaze do svoje igre te u 39. minuti imali su zaostatak od jedno pogodka (17:18), a deset minuta do kraja na semaforu je bilo 25:21, dok je konačan rezultat bio  31:24.

Prvo ime u redovima Dervente bio je Zemunović sa 8 golova, dva manje dao je Blagojević, a pet povratnik u ekipu Dragičević. Odličnu rolu imao je golman Topić sa 11 odbrana, dok je Tolimir odbranio jedan sedmerac.

Kod gostiju se istakao Markanović sa 11 golova, dok je 10 odbrana imao Sabljić.

U narednom kolu Derventa gostuje u Prnjavoru ekipi Sloge.

Bijeljina 35 : 33 Višegrad
Kotor Varoš 21 : 25 Mladost
Slavija 30 : 24 ORK Borac
Glasinac 21 : 28 Derventa
Kozara (G) 33 : 32 Kozara (KD)
Sloga 28 : 24 Drina