Katastrofa Ljubića

U devetom kolu Prve lige Republike Srpske igračice  Sloge juče su na domaćem terenu uvjerljivo savladale ekipu Ljubića iz Prnjavora rezultatom 7:1.

Pod vođstvom novog trenera Branimira Dabića, Srpčanke su prikazale dobru i lepršavu igru punu sjajnih poteza.

Sloga je povela u 11. minutu a strijelac je bila Tea Novaković. Tri minute kasnije Zorana Rosić je izjednačila na 1:1 ali je Novaković u 30. minutu ponovo vratila prednost domaćinu.

Već u narednom napadu Sloga je preko Milice Mitraković povela sa 3:1 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Novim pogotkom u 59. minutu Mitraković je povećala prednost na 4:1 a do kraja utakmice u strijelce su se takođe upisale Andrea Ivanović u 66. i Anja Bajić u 72. i 81. minutu.

Nakon četvrte prvenstvene pobjede Sloga je četvrta na tabeli sa 12 bodova i zaostaje sedam bodova prednosti za vodećom Slogom iz Prijedora.

U narednom kolu Srpčanke gostuju u Rogatici kod ekipe Mladosti a utakmica se igra u subotu 13. maja sa početkom u 17 časova.

Sloga - Ljubić 7:1 (3:1)

ŽFK SLOGA (SRBAC): Biondić, Gojković (od 61. Vučenović), Cvjetković, Bajić, Novaković, Knežević, Ivanović, Mitraković, Vasiljević, Ivković, Ignjatić.

ŽFK LJUBIĆ (PRNJAVOR): J.Đukić, Milošević (od 46. Zmijanac), Novaković, Radonjić, B.Đukić, Lukić, Rosić, Malić, Blagojević, Demonjić, Miladić.