Kadeti Rudara iz Stanara sačuvali tri boda prednosti

Kadeti Rudanke i Rudara iz Stanara u derbi utakmici prvenstva odigrali su neriješeno 2:2. Tako su dvije utakmice do kraja prvenstva Rudari sačuvali tri boda prednosti i lidersku poziciju. Bilo je ovo odlična utakmica definitivno dvije najbolje ekipe u Omladinskoj ligi GFS Doboj.
Vidjeli smo čvrst borben pravi prvenstveni meč. Domaći su krenuli jako i agresivno želeći pobJedu kaKo bi se bodovno izjednačili i ostali u trci za naslov prvaka. U 28.minutu odlično je po strani prošao Luka Čanić zavrnuo loptu u kazneni prostor na koju natrčava Dubravko Lazić iz blizine je posprema u mrežu za 0:1.
U drugom poluvremenu Rudanka atakuje ka golu i to kruniše na samom startu u 38.minutu. Šutirali su Rudančani lopta se odbijala a onda udarac Ognjena Lukića završava u golu za 1:1 za veliku radost domaćih. Tri minuta kasnije potpuni preokret gol postiže Daniel Jović za 2:1. Domaći su držali rezultatsko vođstvo sve do posljednjeg minuta. A onda hladan tuš evrogol gostiju iz velike daljine postigao je Luka Čanić za 2:2 (70.minut). Tom prilikom slabo je intervenisao čuvar mreže Rudanke David Čanić.
Ovu utakmicu autoritativno je vodio mladi sudija Stefan Vasiljević sa pomoćnicima Anastasijom Predojević i Anđelom Gostimirović. Sve više djevojaka je se uključilo u sudijsku organizaciju. Pred ovom sudijskom trojkom je sigurno svjetla budućnost.

RUDANKA - RUDAR 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Lazić u 28, 1:1 Lukić u 38, 2:1 Daniel Jović u 41, 2:2 Luka Čanić u 70.minutu. Stadion: "Plinara". Gledalaca: 30. Sudija: Stefan Vasiljević (Doboj). Pomoćnici: Anastasija Predojević i Anđela Gostimirović (obje iz Doboja). Delegat: Nenad Vasić (Doboj). Žuti kartoni: David Čanić, Filip Jović, Mišković, Milanović (Rudanka), Maksimović, Borislav Todorić, Marko Radić i Zeljić (Rudar).
RUDANKA: David Čanić, Đurić (od 34.minuta Šujić), Predrag Blagojević, Filip Jović, Mišković, Nešić, Mihajlo Blagojević, Milanović, Lukić, Kuzmić, Daniel Jović.
RUDAR: Maksimović, Kezmić, Borislav Todorić, Marko Radić, Nikola Radić, Novarlić, Zeljić, Luka Čanić, Stevanović, Aleksandar Todorić, Lazić.
Igrač utakmice: Luka Čanić (Rudar)

Sloboda 0 : 1 Željezničar Sport team
Krupa 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 10 : 1 Radnik (H)
Tuzla City 0 : 4 Željezničar
Zvijezda 09 2 : 2 Radnik (BN)
Velež 2 : 0 Široki Brijeg