Ludnica u Posušju: Sloboda nakon velike drame izborila Premijer žensku ligu Bosne i Hercegovine

Kakva utakmica na Mokrom Docu

U nikada luđoj završnici posljednjeg kola Prve ženske lige Federacije Bosne i Hercegovine za žene Inter Posušje i Sloboda iz Tuzle odigrali su spektakularnu utakmicu koja odavno nije viđena na bh. terenima. Na mokrom Docu pred nešto više od 100 gledalaca duel je završio 2:2, ali je to bilo dovoljno Slobodi da osvoji titulu i plasira se u Premijer žensku ligu Bosne i Hercegovine prvi put u istoriji kluba.

Uoči posljednjeg kola Sloboda je imala bod više od Intera i bio im je dobar bilo koji rezultat osim poraza. No, Inter je na domaćem terenu poveo 1:0 golom u drugoj minuti preko Marte Landeke, da bi sedam minuta kasnije izjednačenje gošćama donijela Jasmina Milkunić pa se sa remijem otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela, tačnije u 49. minutu preokret Slobodi donijela je Matea Topalović nakon asistencije Ilme Tutnjić, a taj rezultat vukao se do 83. minute kada je Inter izjednačio rezultat na 2:2 nakon penala preko Ivane Tomić. Šansa za potpuni preokret Inter je imao preko Ivane Tomić koja pogađa prečku. Na kraju ostalo je 2:2 i Sloboda je mogla početi slaviti.

Sloboda i Inter dugo su vodili trku za prvo mjesto i bilo je itekako napeto, ali je na kraju tim iz Tuzle prošao prvi kroz cilj. Čak nikada ovako zanimljivije u posljednjih nekoliko godina u ovom rangu takmičenja nije bilo kao ove sezone, naročito da u posljednjem kolu sezone u direktnom međusobnom duelu dva tima odlučuju ko će ući i bh. elitu ženskog fudbala.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda