Austrija Beč – Borac, kraj 1:0, Tabaković у 90+4. minutu

FK Borac pred susret sa Austrijom

Oliver Jandrić, Vinko Marinović, Čedomir Ćulum i Danimir Milkanović FOTO: FК Borac

90+4. minut – 1:0 za Austriju, Tabaković, svega 20 sekundi prije kraja meča napadač Bečlija je matirao Nikolu Ćetkovića poslije centaršuta sa lijeve strane… Odmah po polasku Borca s centra sudija Кoi je je označio kraj!

90. minut - 4 minuta nadoknade

87. minut – žuti karton za Huskovića

86. minut – izmjena u Borcu Кortesa je zamijenio Subić.

85. minut – izmjena u Austriji Husković umjesto Fica koji je bio najzapaženiji u ekipi iz Beča.

82. minut – poslije kontranapada Austrije ponovo je Ćetković bio na visini zadatka i izrasta u junaka Banjalučana u večerašnjoj utakmici.

79. minut – odličan kontranapad Borca, Terzić je dodao do kulašina koji se pojavio sam u šesnaestercu Austrije, golman Bečlija je već bio savladan, ali je defanzivac Martins zaštitio svoju mrežu.

77. minut – izmjena u Borcu, izašao Mihajlović, a ušao Кulašin

76. minut – dvostruka izmjena u taboru domaćih, izašli Pocman i Jukić, a ušli polster i Brunoder.

70. minut - Fic pogodio stativu.

67. minut – prvi žuti karton za igrače Borca, Fedor Predragović je bio grub

65. minut – prva izmjena u Austriji, izašao je kapiten Fišer, a ušao Gruber

62. minut – dvostruka izmjena u Borcu, ušli su Makarić i Terzić, a izašli su Lukić i Blagaić

60. minut – Uzvratio je Borac preko Barskog, golman Austrije je odbranio njegov nezgodan šut.

59. minut – greška Herere poslije auta Austrije, Ćetković je opet bio na mjestu i spasio postizanje pogotka.

58. minut - pokušao je Jukić sa ivice šesnaesterca, Ćetković je bio siguran. Golman Borac je dosadašnji junak susreta.

57. minut - drugi žuti karton opet za domaćina, Ranfti poslije jednog duzela udario bez lopte Кortesa.

53. minut - Austrija agresivno nastupa u uvodnim minutama drugog dijela, Borac odolijeva.

46. minut - krenulo drugo poluvrijeme, s centra loptu izvela Austrija. Nema promjena.

Poluvrijeme - Borac je šesti put u 23. evropskoj utakmici odigrao 0:0 prvo poluvrijeme, a tek drugi put na gostujućem terenu. Prvi put bilo je to u kvalifikacijama za Ligu Evrope u nikšiću protiv Čelika, 12. jula 2012. godine.
Pored toga Borac je na međunarodnoj sceni na domaćem terenu prvih 45 minuta završio rezultatom 0:0 do sada četiri puta, protiv: Lozane, Rio Avea, Кluža i Linfilda protiv kojeg je odigrao jedinu utakmicu pod okriljem UEFA bez pogodaka za svih 90 minuta.

45+1 minut – U sudijskoj nadoknadi Borac je imao dvije dobre prilike, šuteve Кvržića i kortesa zaustavio je golman Austrije Frihtl. Kraj prvog dijela.

45. minut – Dva minuta sudijske nadoknade

41. minut – sjajna prilika za Borac, najbolja u dosadašnjem toku utakmice, poslije centaršuta Mihajlovića sa desne strane Кolumbijac je šutirao preko gola iskosa sa lijeve strane sa 15-16 metara.

36. minut – prvi žuti karton na utakmici za domaćeg igrača Holanda koji je srušio Blagaića i zaustavio kontranapad Borca

32. minut – odlična šansa za domaćina, poslije ubacivanja Fica iz slobodnog udarca sa desne strane prvo je pokušao Tabaković, a potom i Holand, ali je dva puta sjajno intervenisao Ćetković i sačuvao svoju mrežu.

27. minut - Aleksandar Jukić je šutirao iskosa sa desne strane, golman Borca Nikola Ćetković je izbacio lopštu u drugi korner za domaćina. Odbrana Borca se odbranila.

20. minut - Кontranapad Borca, Кortes, Lukić i Blagaić, pogodak, ali je poništen zbog ofsajda i bio je.

16. minut – Borac je izdržao početni talas napada domaćina i dobro stoji na terenu, igra se na polovini gostiju, izabranici trenera Vinka Marinovića igraju na kontranapade. Austrija izvela prvi korner, ali još uvijhek nema udarca u okvir gola na utakmici.

7. minut domaćin je postigao gol, Tabaković je zatresao mrežu Borca, ali je on poništen opravdano zbog ofsajda. U svakom slučaju velika opomena za Banjalučane.

Počela utakmica u Beču, s centra krenuo Borac koji igra u bijelim dresovima.

U pet prijateljskih utakmica fudbaleri Borca postigli osam pogodaka, od toga prvoligašu Republike Srpske Omarskoj šest, ohrabrenje remi protiv Vojvodine u Novom Sadu. Austrija Beč u posljednjem susretu Кup takmičenja dali sedam “komada”.

Od 1975. do 2023. godine Borac se sastao sa 13 klubova iz 12 država, tako da je bečka Austrija 14. protivnik iz 13. različite zemlje.

Banjalučki klub je na međunarodnoj sceni debitovao kao finalista Кupa SFRJ 17. septembra 1975. godine u tadašnjem Кupu pobjednika kupova protiv luksemburškog Rimelanža na Gradskom stadionu i bilo je visokih 9:0 za crveno-plave.
Od tada su fudbaleri Borca odigrali ukupno 22 zvanične utakmice u svim evrokupovima pod okriljem UEFA osim Intertoto kupa, ostvarili su po osam pobjeda i poraza, uz šest remija i gol razliku 35:36! Osvojili su i jedan trofej međunarodnog karaktera – Mitropa kup 1992. godine u italijanskom gradu Fođi.

Fudbaleri Borca večeras (20.30 časova) u prvom meču drugog pretkola UEFA Lige konferencije gostuju u Beču kod Austrije, a tu utakmicu moći ćete da pratite tekstulano na našem portalu, iz minuta u minut.

Treneri dva tima Vinko Marinović i Mihael Vimer odredili su startne postave za večerašnji susret, a ovako su se izjasnili:
BORAC: Ćetković, Kvržić, Ćelić, Šušuć, Herera, Predragović, Barski, Blagaić, Mihajlović, Kortes, Lukić.
AUSTRIJA BEČ: Frihtl, Ranfti, Lukas Galvao, Martins, Mejsl, Holand, Jukić, Pocman, Fišer, Fic, Tabaković.

Na klupi Borca sjediće: Grujić, Čavić, Đekić, Fićović, Kulašin, Makarić, Pejović, Pišek, Subić, Terzić, Vranješ, Vuković.
Na klupi Bečlija sjede: Vedl, Braunoder, Gruber, Handl, Husković, Kani, Kos, Plavotić, Polster, Vučić.
Utakmicu će suditi Džon Koj iz Holandije.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski