Partizan savladao tim Radnika

Odbojkaši Partizana Efbet napravili su veliki iskorak ka plasmanu u drugu fazu kvalifikacija za Ligu šampiona. Ekipa Bojana Janića je večeras nadigrala Radnik iz Bjeljine sa 3:0, po setovima 25:15, 25:20 i 27:25.

Partizan sada čeka rasplet iz drugog kola u kojem će njegov večerašnji protivnik odmeriti snage sa Olimpijakosom sutra od 18.00 časova.

Od početka utakmice primetna je bila inicijativa crno-belih. Poveo je Partizan sa 4:2, a onda je na servis liniju stao Novica Bjelica, koji je svojim projektilima „razmontirao“ prijem rivala. Poveo ubrzo domaćin sa 10:2, a potom je nastavio da odličnim napadima dodatno povećava rezultat. Tako je u jednom trenutku na semaforu stajalo (17:6), kada je trener gostiju drugim tajm-autom pokušao da prekine nalet Partizana. Ipak, spasa za igru čete Bojana Janića nije bilo i domaćin je na kraju protivnika ostavio na svega 15 osvojenih poena.

Činilo se da će aktuelni šampion Srbije biti još radikalniji u drugom periodu, pošto je na startu poveo sa 8:1. Ipak, pojedine sudijske odluge kao da su uticale na Partizanov pad energije u nastavku, što je Radnik iskoristio i učino je ovaj set koliko-toliko zanimljivim. Dešavanja na terenu naterala su Bojana Janića u jednom trenutku da zatraži predah za svoj tim, što nije bilo zamislivo nakon prve deonice. Iako je tim iz Republike Srpske u završnici došao na samo dva poena zaostatka (21:19), domaćin je pronašao izlaz iz ove situacije i na kraju je sa 25:20, stigao nadomak pobede.

Tračak nade koji je gost uhvatio u finišu drugog seta, u potpunosti ga je preporodio. Održavao je Radnik korak za Partizanom tokom prvog dela seta, da bi u završnici stigao i do prednosti od dva poena (23:21), da bi uskoro stigao i do set lopte (24:23). Upalila su dešavanja na terenu alarm u taboru crno-belih, koji su bili svesni da im maksimalni trijumf visi o koncu. Ipak, na kraju je sreća bila na strani Partizana, koji je posle drame uspeo da preokrene rezultat i stigne do velike pobede.

Bosna 1 : 3 Napredak
Borac 3 : 0 Modriča
Gacko 0 : 3 Ljubinje
Radnik 3 : 0 Kakanj 78
Jedinstvo 0 : 3 Domaljevac