Prvi poraz Proletera: Lider stao u Vlasenici

Lider drugoligaškog "istoka" pred ovo kolo, Proleter iz Dvorova, doživio je poraz 4:2 u 12. kolu od Vlasenice.

Vlasenica je iskoristila terensku nadmoć u prvom poluvremenu, Proleter je odigrao svoje vjerovatno i najslabije poluvrijeme u sezoni, te Vlasenica sa velikih 3.0 ide na odmor. Dva puta je pogađao Slađan Stupar, a jednom Mihailo Vuković.

Gosti golom Vanje Sekulića u 58. minuti pokazuju znakove života, ali nepunu minutu kasnije već je 4:1 nakon gola Dragana Petrovića. Dvije minute kasnije Đorđe Arčaba postiže gol za 4:2 i to je konačan rezultat meča.

VLASENICA  - PROLETER 4:2 (3:0)
Gradski stadion u Vlasenici
Gledalaca: 80
Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad)
Strijelci: 1:0 Vuković 14, 2:0 Stupar 31, 3:0 Stupar 34, 3:1 Sekulić 58, 4:1 Petrović 59, 4:2 Arčaba 61
Žuti kartoni: Petrović, Tomić (Vlasenica), Pavlović, N. Rakić, Mrkajić (Proleter)

VLASENICA: Drakulić, Tomić, Vuković (od 83. Pantić), Mijatović, Slijepčević (od 12. Fehratović), Petrović, N. Kovačević (od 90. Gajić), Gadžunović, Stupar, M. Kovačević, Vidović

PROLETER: Oplakan, Grujičić, Mrkajić, Vasić, N. Rakić, Arčaba, Magazin (od 46. Sekulić), Barjaktarević (od 46. Mojić), Pavlović, Lukić, Klasanović

Jedinstvo (B) : Vlasenica
Drina HE : Guber
Mladost (R) : Podrinje
Jedinstvo (R) : Proleter
Stakorina : Zadrugar