Žakelj krenuo trijumfom

Na debiju Andreja Žakelja, košarkaši Budućnosti Voli savladali su u “Morači” italijanski Trento 98:96 u utakmici 8. kola B grupe Eurokupa, nakon 40 minuta igre rezultat bio izjednačen 85:85.

U samom finišu utakmice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ispostaviće se da je koš Mekinlija Rajta 30 sekundi prije kraja bio posljednji u četvrtoj četvrtini.

U dodatnih pet minuta “plavi” su bili bolji, nakon trojke Petra Popovića vodili sa +5 (96:91), ali su gosti imali šansu da obezbijede novi produžetak. Srećom po crnogorskog prvaka, Kamar Boldvin je četiri sekunde prije kraja promašio oba bacanja, pa su Podgoričani mogli da odahnu.

Joan Makundu je bio najefikasniji kod Budućnosti sa 23 poena, Mekinli Rajt je brojao do 22. Flečer Megi je ubacio 14, a Andrija Grbović 10 poena.

“Plavi” su sada na skoru 3-5, a u nastavku takmičenja čekaju ih dva vezana gostovanja. Neporaženoj Gran Kanariji iduće srijede, a onda i odlazak na megdan Lietkabelisu.