Loša Zvezda poražena u Areni

Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u “Areni” od Olimpije iz Milana rezultatom 91:73 (20:19, 18:20, 25:17, 30:15).

Pred 20 hiljada gledalaca u Areni, gosti su imali jedno od najboljih šuterskih večeri od kada se Crvena zvezda takmiči u Evroligi, pošto su ubacili 11 trojki iz 13 pokušaja u drugom poluvremenu i tako prelomili utakmicu u kojoj je blistao Maodo Lo sa 32 poena.

Borili su se crveno beli stigli zaostatk od minus 9 i poveli na poluvremenu, a onda odlično krenuli u drugo i stekli plus 6 (47-41).

Tada je krenula šuterska serija gostiju koji su pogadjali iz svih mogućih pozicija, vrlo često i preko ruke…Poslednji priključak košarkaši Zvezde imali su početkom poslednje deonice kada je Jago dos Santos postigao trojku za Zvezdu za 61:66…

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Dejan Davidovac sa 18 poena, Nemanja Nedović je 16. Luka Mitrović je ubacio 11 i odradio veliki posao čuvajući Nikolu Mirotića. Međutim, iskočili su neki drugi, Lo je postigao 32 poena (6/7 za tri), Ševon Šilds je dodao 19, a Meli još 11.

Crvena zvezda Meridianbet: Lazarević, Teodosić 8p, 4as, 3izg, Davidovac 18p, 6sk, Mitrović 11p, 5sk, 3as, Simonović 2p, Nejpir, Tobi, Bolomboj 4p, 5sk, Nedović 16p, Gedraitis 7p, Jago 5p.

Trener Crvene zvezde Meridianbet Janis Sferopulos:
„Večeras nismo odigrali dobro do kraja. Počeli smo dobro, prvo poluvreme završili sa dobrim potezom, drugo smo dobro otvorili, igrali pametno, stekli prednost, usledio je tajm-aut Olimpije i pogodili su 11 trojki iz 13 pokušaja. U tom delu utakmice se momentum okrenuo. Poveli su, mi smo promašili otvorene šuteve, a onda u poslednjih pet minuta sve se raspalo. Imamo da naučimo dosta stvari iz ove utakmice, menjali smo odbrane, oni se prilagođavali i pogađali su spolja, iz teških pozicija, ali moramo da dignemo glavu gore. Želim da završim time da znam da nismo oduševili naše navijače, razočarani smo, ali želimo da nas podrže“, poručio je trener Crvene zvezde.

Ekipa Crvene zvezde putuje u nedelju za Sloveniju, gde je u ponedeljak očekuje utakmica ABA lige sa ekipom Krke.