Lijepa fudbalska slika ide iz Stanara

Rudar Stanari - Naša Krila

Utakmice Regionalne fudbalske lige Republike Srpske grupa "Centar" pratim od njenog osnivanja od 1995 godine ( punih 28 godina). U tom periodu, bilo da se radi o jesenjem dijelu polusezone od augusta do kraja novembra ili proljećnoj polusezoni od početka marta do kraja maja do kada traje takmičarska sezona nije prošao vikend subota i nedjelja a da nisam uživo ispratio bar jednu utakmicu RFL centar.

Posjetio sam fudbalske terene širom Dervente, Doboja, Šamca, Broda, Modriče, Tesića i Petrova. Posjetio sam fudbalske terene i pratio fudbalske utakmice RFL u Banji Vrućici, Čečavi, Petrovu, Kakmužu, Donjem Pridjelu, Rudanki, Majevcu  Podnovlju, Dugom Polju, Jakešu, Vranjaku, Trebavcu, Koprivni, Kožuhama, Osječanima, Stanarima, Bušletiću, Kostajnici, Vinskoj, Liješću, Sijekovcu, Brodskom Polju, Osinji,  Lužanima, Velikoj Sočanici, Skugriću, Skugrić-Mišići  Garevcu, Miloševcu, Crkvini, Gornjoj Slatini, Kruškovom Polju, Čović Polju  Batkuši, Obudovcu. Donjoj Slatini, Pelagićevu.

U prethodnih 28 godina ispratio sam preko 800 utakmica samo RFL .U ovom periodu pratio sam i utakmice Prve lige Republike Srpske, Druge lige te Područne lige. Ali. utakmicu koju sam juče u večernjem terminu pratio na stadionu "Georgije Janilović-Gigo" u Stanarima ostaće mi dugo i dugo u mome sjećanju.

Odigrana je jedna fantastična prvenstvena utakmica Rudar - Naša Krila. Po veoma teškim uslovima za igru, pravi zimski ambijent, snijeg je prekrio odličan travnati teren, veoma hladno vrijeme apsolutno nije omelo niti uticalo na aktere ove utakmice. Prikazan je fantastičan fudbal, borbenost i zalaganje fudbalera obje ekipe. Veoma fer i korektno ponašanje fudbalera. Malobrojni i promrzli gledaoci koji su posmatrali ovu predivnu utakmicu vidjeli su čak šest pogodaka.

Sasvim sigurno neće zažaliti što su se juče promrzli, a prava je šteta što ovoj fudbalskoj utakmici nije prisustvovalo više od 50 gledalaca. Domaći Rudar u 34 minutu stekao je visoko vođstvo od 3-0. Ali raspoloženi gosti iz Kostajnice ekipa Naša Krila nisu se predavali i ubrzo su raširili svoja krila i za svega 10 minuta i do kraja prvog poluvremena sa dva pogotka odlaze na pauzu od svega jednog pogodka zaostatka.

Tokom drugog poluvremena tempo igre i dalje je visok, fudbaleri na terenu ne posustaju i igra se veoma kvalitetno. Gosti su nadmoćniji na terenu, sijevaju gol šanse u petercu gola Rudara. Za 90 minuta igre samo gosti u sedam navrata pogađaju stativu okvira gola golmana Rudara i tri puta trese se domaća prečka. Opsada gola Rudara i odbrana je popustila u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Gosti su postigli regularan pogodak za osvajanje zasluženog boda, a domaći Rudar mogao je da žali za prerano visoko vođstvo od 3-0.

Ipak po završetku utakmice teren nije niko napustio tužan, igrači obje ekipe su uz pozdrav i pružanje ruku jedni ka drugima zagrljeni napustili težak fudbalski teren u Stanarima i nakog tuširanja u toplim svlačionicama zajedničko druženje uz piće i mezu nastavili u prostorijama fudbalskog kluba Rudar u Stanarima.

Ljudi koje vode Rudar i Naša Krila juče su pokazali jednu veoma lijepu fudbalsku sliku u fudbalu koji rukovodi Područni fudbalski savez grada Doboja. Poželimo da ovakvih primjera bude češće u narednom periodu na fudbalskim terenima u Republici Srpskoj bilo o kojem stepenu takmičenja da je riječ.

Ovu prelijepu fudbalsku predstavu dobro je vodio sudija Zoran Tepić i Dervente sa svojim pomoćnicima Milanom Bukejlovićem i Danijelom Mićićem iz Doboja.

Skugrić : Crvena zvijezda
Sloga : Trebava
Ozren : Vučijak
Rudar 2 : 2 Omladinac
Hajduk (B) : Ukrina
Naša krila 2 : 1 Željezničar
Hajduk (K) : Zvijezda
Rudanka 10 : 1 Crkvina