Drugi poraz Orlova u WABI

Orlovi - Celje

Košarkašice banjalučkih Orlova izgubile su od Cinkarne Celje u regionalnoj WABA ligi rezultatom 92:65.

Dobro je domaći tim otvorio utakmicu, imao vođstvo tokom prve četvrtine, koja je završena 18:15 za Orlove.

U nastavku Celje pojačava odbranu, okreće rezultat i drugu dionicu rješava u svoju korist sa 27:13.

U drugom poluvremenu tim iz Slovenije samo uvećava prednost koja je na kraju iznosila 27 poena razlike.

Kapiteni ekipa bili su najefikasniji, Blaža Čeh kod Celja sa 22, a Nataša Šobot u Orlovima 17 poena. Kapitenu Orlova prije utakmice uručeno je i priznanje za najboljeg igrača WABA lige u novembru.

Treba istaći i da su obje ekipe već obezbijedile plasman u drugu fazu regionalnog takmičenja.