Parni valjak neka melje
Hrabri Partizan se časno izborio za veliki preokret i vrednu pobedu protiv Olimpije iz Milana

Hrabri Partizan Mozzart Bet se večeras časno izborio za veliki preokret i važnu pobedu protiv Olimpije iz Milana. U 13. kolu Evrolige, crno-beli su u punoj Štark areni imali 15 poena zaostaka posle 26 minuta igre, da bi u narednih 14 minuta napravili čak 28 poena razlike i stigli do trijumfa.

Imali su crno-beli veliki peh u prvom poluvremenu, kada je Aleksa Avramović doživeo prelom noge zbog kojeg će odsustvovati sa terena na još uvek neodređeno vreme.

Olimpija iz Milana je kontrolisala ritam meča tokom čitavog prvog poluvremena, dok su crno-beli pokušavali da na sve načine uhvate priključak i uvedu utakmicu u tok koji im više odgovara. Rival je pred istek 26. minuta imao rezultat 45:60, kada su Doužer, Ledej i Panter počeli da pogađaju za seriju 16:2 i 61:62 pred ulazak u poslednjih 10 minuta susreta.

A u poslednjih 10 minuta, crno-beli su dozvolili rivalu da postigne svega 7 poena, što je bilo dovoljno za, na kraju ubedljuvih 82:69 u koritst Partizana Mozzart Bet.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Pokazali smo veru u sebe i  energiju uz pomoć neverovatnih navijača. Igrali smo neverovatnu košarku i pobedili. Verovali smo na svakom tajm-autu, kada je bilo i 45:60 za njih nastavili smo da igramo. To je ono najvažnije, da nastaviš da se boriš i igraš. Ne mogu da nađem reči da se zahvalim svim ljudima na podršci, ova utakmica će ostati zapamćena po svemu što se dešavalo. Pogledajte statistiku, Panter i Naneli su odigrali jako dobro i pametno, Jaramaz jako bitna rola, Anđušić, Bruno... Od polovine treće četvrtine smo uradili nešto fantastično, na kraju je serija bila 37:9. Velika pobeda, čestitke igračima", naglasio je Obradović.