Borac poražen u Vogošći

Vogošća - Borac

U derbiju 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH rukometaši Vogošće pobijedili su prvoplasirani Borac sa 31:30.

Vogošćani su bolje otvorili meč i poveli sa 3:0, ali je Borac uzvratio i preuzeo vodstvo, koje je čuvao do kraja poluvremena. Na odmoru su Banjalučani vodili sa 16:14.

Početkom nastavka Borac je čuvao vodstvo, ali je Vogošća stizala rezultat i onda u 43. minuti prvi put nakon 4:3, Vogošća vodi. Ovaj put je bilo 24:23. Vogošća je nakon toga imala i po četiri gola razlike, a u posljednjih 20-ak sekundi ušlo se prednošću domaćih od jednog gola (31:30). Uspjeli su Vogošćani loptu sačuvti i potom slaviti pobjedu.

Nikola Grujić, Elis Memić i Ermin Ombaša su postigli po šest golova za Vogošću, a Haris Đapo je dodao pet. Nedim Hadžić je kod Borca postigao sedam pogodaka, a Vladan Đurđević, Andrej Klimavec i Vladislav Zalevski su dodali po četiri.

Goražde 26 : 27 Krivaja
Sloga 23 : 30 Izviđač
Sloboda 36 : 33 Čapljina
Konjuh 28 : 37 Gračanica
Maglaj 29 : 24 Leotar
Vogošća 31 : 30 Borac M:TEL