Tango, Brod i Imperija dohvatili četvrtfinale Kupa Republike Srpske

Tango u četvrtfinalu/ FOTO Vaske

Drugoligaši, KMF Brod, KMF Imperija i KMF Tango, plasirali su se u četvrtfinale Kupa Republike Srpske u futsalu.

Brod je na svom terenu savladao banjalučkog Policajca 11:4 i nastavio pobjedonosni niz u ovoj sezoni. Podsjećamo,  Brod je sa svim pobjedama stigao do jesenje titule u Drugoj ligi Republike Srpske grupa "Istok", a isto čini i u Kupu Republike Srpske. Stefan Bardak i Mihael Grozdanić su postigli po tri pogotka za svoju ekipu, a Grozdanić je dao gol više jer je pogodio i protivničku mrežu jednom. Dragan Sremac je dao dva gola, a po gol su postigli Srećko Grozdanić, Bojan Ignjatić i Srđan Vukičević, golman Broda. Za goste, pored autogola Grozdanića, dva pogotka je dao Srđan Đukanović, a jedan Vladan Vidović.

Efikasna je bila i Imperija iz Šamca koja je u obračunu drugoligaša savladala Rudar iz Stanara 10:6. Iako su gosti poveli 2:0 golovima Deana Iličića i Elvira Mešića u 5. i 6. minuti, a nakon toga domaći dobili i direktan crveni karton, jer je kako piše u zapisniku s utakmice Dražen Lukić uputio pogrdne riječi sudiji Marku Maksimoviću, uslijedio je preokret. Prvo su domaći do poluvremena izjednačili preko Siniše Stojanovića i Bojana Lukića, a onda u nastavku i stigli do pobjede. Tri gola su postigli Bojan Lukić i Milan Simeunović, dva je dodao Perica Mićić, a po jednom su se u strijelce upisivali Siniša Stojanović i Rado Radić. Za goste, Iličić i Mešić su po dva puta bili strijelci, a po jednom Zoran Bešlagić i Darko Šarić.

Nemanja Knežević je briljirao u drugom poluvremenu utakmice Jahorina - Tango i najzaslužniji je za slavlje nekadašnjeg osvajača Kupa Republike Srpske u Palama 7:4. Iskusni pivot postigao je četiri gola svojim nekadašnjim saigračima i tako riješio komšijski obračun u kojem ekipe nisu nastupile kompletne, a pogotovo su kombinovali domaći. Pored Kneževića, u strijelce su se upisivali Nikola Popovac, Suno Dedić i Denis Pandža. Za Jahorinu, koja je imala prednost 4:2 na poluvremenu strijelci su bili dva puta Nemanja Vuksanović, a po jednom Danijel Trbo i Dušan Paprica.

KMF BROD - KMF POLICAJAC 11:4 (5:1)
Dvorana u Brodu
Gledalaca: 200
Sudije: Darko Vukojević i Dejan Lazić (oba Doboj)
Strijelci: 0:1 Vidović 6, 1:1 Bardak 7, 2:1 Bardak 9, 3:1 Sremac 10, 4:1 S. Grozdanić 12, 5:1 Bardak 20, 6:1 Sremac 23, 6:2 Sr. Đukanović 25, 7:2 M. Grozdanić 26, 8:2 Ignjatić 27, 8:3 Sr. Đukanović 31, 9:3 M. Grozdanić 36, 10:3 Vukičević 39, 10:4 M. Grozdanić 40ag, 11:4 M. Grozdanić
Žuti kartoni: -

BROD: Vukičević, Pejičić, Prodanović, Sremac, S. Grozdanić, Đorđević, Ignjatić, Žarić, Petrić, M. Grozdanić, Marinković, Bardak

POLICAJAC: Galić, Vidović, Sl. Đukanović, Gligić, Sr. Đukanović, Ljuboja, Vukić

KMF IMPERIJA - KMF RUDAR STANARI 10:6 (2:2)
Dvorana u Crkvinama
Gledalaca: 80
Sudije: Marko Maksimović i Dejan Lazić (oba Modriča)
Strijelci: 0:1 Iličić 5, 0:2 Mešić 6, 1:2 Stojanović 11, 2:2 B. Lukić 18, 2:3 Ilićić 24, 3:3 Simeunović 25, 4:3 B. Lukić 26, 4:4 Bešlagić 26, 5:4 Mićić 30 (10m), 5:5 Mešić 34, 6:5 Mićić 35 (10m), 7:5 Simeunović 36, 8:5 B. Lukić 38, 8:6 Šarić 38, 9:6 Radić 38, 10:6 Simeunović 39
Žuti kartoni: Simeunović (Imperija), Radić, Novaković, Smiljanić (Rudar)
Crveni karton: Dražen Lukić (Imperija) 9

IMPERIJA: Ilinčić, Stojanović, Simeunović, B. Lukić, Radić, Karanović, Blagojević, Tešić, S. Popović, Mićić, Novaković, M. Popović, D. Lukić

RUDAR STANARI: Šarić, Bešlagić, Iličić, Novaković, Blažević, Kerić, Ninković, Mešić, Smiljanić, Radić

KMF JAHORINA - KMF TANGO 4:7 (4:2)
SPC "Peki", Pale
Gledalaca: 150
Sudije: Slavoljub Gogić i Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Popovac 6, 1:1 Trbo 9, 1:2 Dedić 12, 2:2 Paprica 13, 3:2 Vuksanović 14, 4:2 Vuksanović 14, 4:3 Knežević 22, 4:4 Pandža 27, 4:5 Knežević 33, 4:6 Knežević 34, 4:7 Knežević 36
Žuti kartoni: Knežević, Babić (Tango)
Crveni karton: Danijel Trbo (Jahorina) 29

JAHORINA: Lazarević, Čvoro, Paprica, Košarac, Trbo, Vukadin, Trobok, Radović, Matović, PAndurević, Brčkalo, VUksanović

TANGO: Trifković, Dedić, Marković, Pandža, Knežević, Kalajdžić, Salčin, Popovac, Vukadin, Babić, Čampara, Šehovac, Purković