Maksimović nokautirao goste: Sjajno izdanje Zvijezde 09 protiv Širokog Brijega

Foto/ FK Zvijezda 09

Zvijezda 09 danas je u Ugljeviku slavila zasluženu pobjedu protiv Širokog Brijega u susretu 18. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 3:0.

Igrači Širokog Brijega su agilnije ušli u ovaj meč, pa su u prvih desetak minuta imali više loptu u svom posjedu, a u 11. minuti, vrlo dobru priliku za klub sa Pecare je imao Kpan.

Kpan je prošao po lijevoj strani, potom je poslao loptu do Lukića, a onda je on dodao do Matića, koji je šutirao pored gola, te je na taj način propala dobra prilika za ekipu Marijana Budimira.

Nakon toga su se domaći probudili, a pet minuta kasnije, poslije jednog prekršaja je dosuđen slobodan udarac za Zvijezdu 09, šutirao je Šapić, ali je lopta otišla preko gola.

Igrala se 21. minuta, kada se Vukoja našao u odličnoj prilici, izašao je jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je šutirao malo pored stative.

Veća inicijativa Zvijezde 09 se isplatila u 27. minuti, kada je Ristanović pogodio glavom za 1:0 poslije ubačaja Maksimovića, a poslije vodećeg gola domaćeg sastava, igralo se uglavnom na sredini terena, gdje je vladala velika borba za loptu, što je rezultiralo mnogo prekrašaja na obje strane.

Ipak, tek u 38. minuti je viđen novi ozbiljniji pokušaj domaćeg sastava. Karaklajić je šutirao sa distance, ali nije uspio da savlada golmana Širokog Brijega.

Pred kraj prvog poluvremena, Zvijezda 09 je uspjela da dođe do još jednog gola. Poslije nekoliko lijepih dodavanja, Maksimović je ostavio loptu za Karaklajića, koji je onda sa 14 metara postigao pogodak za 2:0, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi dio susreta u Ugljeviku je počeo šansom za Zvijezdu 09. Šutirao je Saliman sa distance, ali je lopta otišla pored gola.  Igrala se 56. minuta, kada je Vazde propustio veliku šansu, budući da je iz sjajne pozicije pogodio samo vanjski dio mreže.

Poslije toga novih uzbuđenja na terenu nije bilo sve do 63. minuti, kada je Karaklajić oboren od strane Muse, ali je sudija svirao slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, iako je domaćin tražio penal.

Dvije minute kasnije, dobar pokušaj Ponjevića iz slobodnjaka pogađa samo vanjski dio protivničke mreže, a onda je u 67. minuti, Tomić povukao loptu, ali je odmah pogriješio.  Ponjević je presjekao njegov pas, ali nije uspio da kreira šansu za svoj tim.

U 72. minuti je Kpan sjajno šutirao lijevom nogom, ali je Damjanović njegov udarac još bolje odbranio, a potom je uslijedila nova prilika za Široki Brijeg.

Chinedu je šutirao glavom, golman Zvijezde 09 je pokušao loptu da uhvati, ali mu je ona ispala i otišla u korner, iz kojeg klub sa Pecare nije uspio ništa da napravi. U 82. minuti je Mamić, ali nije uspio da ugrozi protivnički gol.

Do kraja meča, Zvijezda 09 je uspjela da postigne još jedan pogodak. Igrala se 86. minuta, kada se u listu strijelaca za svoj tim upisao Maksimović. Ujedno, to je bio i posljednji gol na ovom susretu.

Ovom pobjedom je Zvijezda 09 produžila krizu kluba sa Pecare koji za pobjedu u Premijer ligi BiH ne zna na posljednjih osam utakmica.

FK Zvijezda 09 - NK Široki Brijeg 3:0 (Ristanović 27‘, Karaklajić 44‘, Maksimović 85‘).

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar