Emotivno veče na Božićnom turniru: Ovacije za Piculu, veliki aplauzi za ekipu "Branko Babić"

Ekipa Branko Babić sa Goranom Simićem - Piculom i njegovom porodicom

Utakmicama u grupama G i H večeras je završena prva grupna faza na Božićnom turniru „Istočno Novo Sarajevo 2023“.

Večer su otvorili Liten i Branko Babić. Sa jedne strane iskusnija ekipa Litena, igrači premijerligaša Bosne i Hercegovine u futsalu, sarajevskog Željezničara, a sa druge strane mlada ekipa pred kojom je tek budućnost „Branko Babić“. Za ekipu koja nosi ime po čovjeku koji je volio Istočno Sarajevo, koji je nastupao za Slaviju, a čiju uspomenu sada čuvaju njegovi prijatelji iz ovog grada nastupili su juniori  i kadeti Slavije, pojačani sa sadašnjim igračima Sarajeva i Željezničara, a koji su nekada sa njima dijelili svlačionicu u Slaviji. Na kraju, pobjedu odnosi Liten 4:1. Iako su dobro krenuli, Đorđe Timotija je digao publiku na noge golom za 1:0, mlađi igrači nisu uspjeli da sačuvaju stečenu prednost. Brzo su primili dva gola od Anesa Demirovića i Dženana Klačara, da bi u drugom poluvremenu Rijad Pljevljak sa dva gola ovjerio pobjedu Litena.

Branko Babić

U drugom meču večeri viđena je ravnopravna borba ekipa Keops d.o.o i Slastičarne Kup, a na kraju Keops d.o.o slavi pobjedu 2:1. Poslije nule u prvom poluvremenu, golom Miloša Đukića u prvom napadu drugog poluvremena Slastičarna kup dolazi do vođstva 1:0. Ipak, iskusna ekipa Keopsa se brzo vraća u meč, a gol slastičara pogađa Saša Kajkut. Konačnih 2:1 postavio je Đorđe Ćeha golom u 22. minuti. Pokušala je Slastičarna Kup da se vrati, ali Ivan Trifković nije dao da lopta prođe iza njegovih leđa i Keops d.o.o dolazi do prve pobjede na turniru.

Duel Litena i Auto salona SKS donio je i najbolju utakmicu do sada na turniru, a nakon boljeg izvođenja udaraca sa šest metara dobija je Liten. U regularnom toku bilo je 3:3. Meč sa preokretima otvorio je Srđan Milošević svojim prvim od tri gola. Uzvraća Rijad Pljevljak i izjednačuje rezultat, a onda u finišu prvog poluvremena još dva pogotka. Prvo Senahid Zeba donosi potpuni preokret, ali tu je Srđan Milošević da poništi prednost i sa 2:2 se ide na poluvrijeme. U drugom dijelu još po jedan gol i to prvo Dženana Klačara, a onda Srđan Milošević kompletira hettrik i izjednačuje na 3:3. U preostalih šest minuta nije bilo pogodaka, pa se otišlo u penale, gdje Liten pogađa sva tri, a Miroslav Damjanović pogađa stativu za Auto salon SKS i Liten obezbijeđuje prvo mjesto u grupi.

Keops d.o.o

Do druge pobjede u grupi Keops d.o.o je došao lakše nego u prvom meču. Protivnici su im igrači ekipe Ilindan sport fest, za koju su nastupili mlađi igrači sokolačkog Glasinca predvođeni trenerom Predragom Dobrilovićem. Vučina Šćepanović je otključao mrežu Sokočana, ali odmah uzvraća Uroš Debelnogić golom za 1:1. U 10. minuti Đorđe Ćeha pogađa za 2:1, da bi pobjedu u drugom poluvremenu ovjerili Danel Blažić i još jednim golom Vučina Šćepanović.

Šta tek reći za petu utakmicu večeri u kojoj su na jednoj strani bili veterani Slavije, a na drugoj mladost ovog kluba, kadeti i juniori, sadašnji i nekadašnji. Pobrala je ekipa Branko Babić simpatije publike i u potpunosti se nametnula na terenu kao bolja ekipa. Bacali su se i na glavu kada je trebalo i to im se vratilo vodećim golom u 14. minuti Đorđa Timotije. Nekadašnji đak Slavije, sada Sarajeva podigao je publiku na noge, a Auto salon SKS stavio na muke.  Uspjevaju iskusniji protivnici u 19. minuti golom Ognjena Todorovića da izjednače, a onda jako lijepu akciju Dragiša Kenjić završava golom za 2:1. Do kraja utakmice uspjevaju Ognjen Todorović i Radivoje Maunaga još dva puta da pronađu put do mreže za konačnih 4:1.

Liten

Utakmicu za drugo mjesto i prolaz odigrali su u grupi H Ilindan sport fest i Slastičarna Kup. Na kraju pobjeda Slastičarne Kup 4:1 i prolaz u šesnaestinu finala gdje će tražiti svoj put ka četvrtfinalu. Dva gola je dao Emir Kustura, a pogađali su i Bekir Kustura i Enis Beširević. Jedini gol za Ilindan sport fest dao je Luka Novosel.

Najemotivniji trenutak večeri bio je poslije prve utakmice kada se u dvorani, na poziv organizatora, pojavio Goran Simić – Picula, istinska ikona fudbala na ovim prostorima. Dobio je Picula ovacije sa tribina, a od organizatora na poklon statuu za sveukupan doprinos razvoju fudbala na ovim prostorima. Mnogima su potekle suze vidjevši na parketu legendu Slavije, po prvi put od teške nesreće koju je doživio prije godinu i po, a dugotrajan aplauz prolomio se dvoranom.

Auto salon SKS

LITEN – BRANKO BABIĆ 4:1 ( 2:1)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 300
Sudije: Slavoljub Gogić i Nemanja Vujadin
Strijelci: 0:1 Timotija 3, 1:1 Demirović 4, 2:1 Klačar 6, 3:1 Pljevljak 20, 4:1 Pljevljak 23
Žuti kartoni; -

LITEN: Fahrudin Tabaković, Dženan Klačar, Edin Habibija, Senahid Zeba, Anes Demirović, Rijad Pljevljak, Haris Rizvanović, Mulaga Karić, Bakir Hota, Eldar Bašović, Harun Čovrk, Jasmin Kršić

BRANKO BABIĆ: Novak Kokot, Dejan Taušan, Nikola Lale, Đorđe Timotija, Đorđe Kujača, Lazar Radulović, Stefan Kujača, Ognjen Erbez, Luka Andrić, Mihailo Trifković, Filip Papaz, Dejan Trapara

KEOPS d.o,o – SLASTIČARNA KUP 2:1 (0:0)
Gledalaca: 400
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica
Strijelci: 0:1 Đukić 16, 1:1 Kajkut 18, 2:1 Ćeha 22
Žuti kartoni; Salčin (Keops)

KEOPS d.o.o: Ivan Trifković, Vedad Salčin, Vučina Šćepanović, Đorđe Ćeha, Danel Blažić, Nemanja Pušara, Bojan PUzigaća, Saša Kajkut, Branislav Arsenijević, Mile Pehar, Igor Mirković, Aleksandar Munnjiza

SLASTIČARNA KUP: Damir Kokić, Tarik Garib, Emir Kustura, Ahmed Kapetanović, Bekir Nezirović, BEkir Kustura, Enis Beširević, Sead Kapetanović, Miloš Đukić, Damir Junuzović

LITEN – AUTO SALON SKS 3:3 (2:2)
Sudije: Miroslav Bjelica i Nemanja Vujadin
Strijelci: 0:1 Milošević 2, 1:1 Pljevljak 8, 2:1 Zeba 14, 2:2 Milošević 15, 3:2 Klačar 20, 3:3 Milošević 24
Žuti kartoni: Pljevljak (Liten), Gunjak (Auto salon SKS)

LITEN: : Fahrudin Tabaković, Dženan Klačar, Edin Habibija, Senahid Zeba, Anes Demirović, Rijad Pljevljak, Haris Rizvanović, Mulaga Karić, Bakir Hota, Eldar Bašović, Harun Čovrk, Jasmin Kršić

AUTO SALON SKS: Miljan Dragičević, Bojan Regoje, Dragiša Kenjić, Ognjen Todorović, Slaviša Đerić, Radivoje Maunaga, Milan Muminović, Miroslav Damjanović, Bojan Jojić, Daniel Stojanović, Aleksandar Gunjak, Srđan Milošević

Ilindan sport fest

KEOPS d.o.o – ILINDAN SPORT FEST 4:1 (2:1)
Strijelci: 1:0 Šćepanović 2, 1:1 Vuković 4, 2:1 Ćeha 10, 3:1 Blažić 19, 4:1 Šćepanović 25
Žuti kartoni: -

KEOPS d.o.o: Ivan Trifković, Bojan Puzigaća, Nemanja Pušara, Đorđe Ćeha, Saša Kajkut, Danel Blažić, Vučina Šćepanović, Vedad Salčin, Branislav Arsenijević, Mile Pehar, Igor Mirković, Aleksandar Munjiza

ILINDAN SPORT FEST: Vuk Jolović, Uroš Debelnogić, Jovan Vuković, Đorđe Gladanac, Luka Novosel, Jovan Kapović, Kristijan Petrić, Srđan Čortan, Strahinja Čobović, Sergej Beatović, Darko Gašević, Radoš Čolić

AUTO SALON SKS – BRANKO BABIĆ 4:1 (0:1)
Sudije: Nemanja Vujadin i Slavoljub Gogić
Strijelci: 0:1 Timotija 14, 1:1 Todorović 19, 2:1 Kenjić 22, 3:1 Todorović 23, 4:1 Maunaga 24
Žuti kartoni: Erbez (Branko Babić)

Slastičarna Kupa

ILINDAN SPORT FEST – SLASTIČARNA KUP 1:4 (0:2)
Gledalaca: 50
Sudije: Slavoljug Gogić i Miroslav Bjelica
Strijelci:  0:1 Beširević 12, 0:2 E. Kustura 15, 1:2 Novosel 22, 1:3 B. Kustura 24
Žuti kartoni: Debelnogić, Gladanac (Ilindan sport fest), E. Kustura (Slastičarna Kup)