Željeznica ponovo na pobjedničkom kolosijeku

Foto/ KMF Željeznica

Dvanaesto kolo Prve lige Republike Srpske u futsalu otvoreno je derbijem Željeznice i Jang Bojsa u Istočnom Sarajevu, a uspješnija je bila domaća ekipa slavivši pobjedu 4:2.

Bila je ovo utakmica dostojna derbija. Iako su gosti došli nekompletni u Istočno Sarajevo dostojno su se suprotstavili jučer boljem rivalu. Sjevalo je pred oba gola, Jasmin Balaš i Slobodan Radić su se istakli sa po nekoliko odličnih intervencija, okvir gola je jednom bio saveznik gostima, tri puta domaćoj ekipi. Jedna utakmica za koju zaista treba poželjeti da ih je više u Prvoj ligi Republike Srpske.

Željeznica do gola dolazi u 4. minuti kada Slobodan Elez koristi što su mu gostujući defanzivci otvorili previše prostora za šut i pogađa za 1:0. Šest minuta kasnije domaći duplaju prednost, strijelac najiskusniji među njima, Vučina Šćepanović.

Gosti uspjevaju da se vrate u 16. minuti. Greška u dodavanju domaće ekipe, kažnjava je Milan Tešić golom za 2:1.

Na semaforu je stajalo 2:1 sve do 30. minute kada Harun Čovrk pogađa na asistenciju Ibrahima Hršumovića i vodi Željeznicu na 3:1. Ipak, odmah uzvraća Vladimir Vidović i pogađa za 3:2. U 36. minutu Željeznica ima dvije šanse za povećanje vodstva. Ispunili su gosti "bonus", a onda dva puta u razmaku od pola minute igraju rukom za šesti i sedmi faul, no Slobodan Elez i Nermin Jusić ne koriste kaznene udarce. Ipak, tačku na i u samom finišu utakmice stavlja kapiten Slobodan Elez i Željeznica slavi pobjedu.

KMF ŽELJEZNICA - KMF JANG BOJS 4:2 (2:1)
SRC Slavija
Gledalaca: 50
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Vladan Todorović (Čelinac)
Strijelci: 1:0 Elez 4, 2:0 Šćepanović 10, 2:1 Tešić 16, 3:1 Čovrk 30, 3:2 Vidović 30, 4:2 Elez 40
Žuti kartoni: Hršumović, Šćepanović, Turudija (trener) (Željeznica)

ŽELJEZNICA: Balaš, Hršumović, Jusić, Bjelica, Elez, Dragović, Radojević, Minić, Čovrk, Šćepanović, Godinjak, Čelan, Đorda

JANG BOJS: S. Radić, Lazić, Molerović, Rosić, Blagojević, Delić, Vidović, Andrić, Tešić

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac