Zvijezda 09 nokautirala Željezničar

Zvijezda 09 - Željezničar 2:1

Fudbaleri Zvijezde 09 i Željezničara danas su odmjerili snage u Ugljeviku gdje su igrali susret 22. kola VVin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 2:1

Današnju utakmicu su na fantastičan način otvorili igrači domaće ekipe i već su u trećoj minuti stvorili prvu priliku, u kojoj se našao Raca, ali je Cavnić u posljednji trenutak izbacio loptu u aut, a u narednom napadu je pokušao Vazde, uhvatio je lotpu na volej poslije kornera, ali nije bilo opasnosti po protivnički gol.

U 13. minuti, Zvijezda 09 je stvorila novu šansu, u kojoj se našao Vazde, koji je šutirao sa 30 metara, ali je njegov udarac bez većih problema zaustavio Muftić, a u narednom periodu nije bilo značajnih prilika, budući da je bilo dosta grešaka prilikom dodavanja lopte na obje strane, da bi onda i Plavi zaprijetili.

Nakon što je Selimović uputio dobar centaršut, šutirao je Haračić, ali je lopta završila pravo u rukama golmana Zvijezde 09, a u 29. minuti se u šansi našao Boljević, koji je izašao sam pred Jelovca, ali je loše šutirao lijevom nogom.

Poslije toga je uslijedio pritisak kluba sa Grbavice, koji se isplatio u 32. minuti. Amoa je odlično centrirao sa svoje strane, a glavom je pogodak postigao Boljević za 0:1 i vođstvo Plavih, koje nije dugo trajalo.

Igrači Zvijezde 09 su uspjeli da dođu do izjednačenja u 40. minuti. Saliman je odlično probio po strani, ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, a na drugoj strani je siguran bio Vazde.

Mogla je ekipa iz Ugljevika u 43. minuti doći i do preokreta. Saliman je ostavio loptu za Tomanovića, koji je šutirao sa 25 metara pravo u Muftića, a u finišu prvog dijela susreta je Haračić glavom šutirao preko gola, pa je tako rezulatat na poluvremenu glasio 1:1.

Drugi dio susreta je počeo prilikom za Zvijezdu 09, Vazde je šutirao, ali je bio siguran Muftić, da bi potom Vukoja pokušao sa 16 metara da savlada golmana Plavih, ali njegov udarac je otišao pored gola.

U 51. minuti je bilo opasno pred golom domaće ekipe, ali Haračić se nije uspio izboriti za poziciju i šut, a onda je Galić centrirao sa desne strane, ali Ristanović je dobro reagovao.

Deset minuta kasnije, Hiroš je centrirao, Amoa je sa nekih sedam metara glavom šutirao pravo u golmana Zvijezde 09, pa je tako propala šansa za Plave, a onda je uslijedila kazna.

Igrala se 63. minute, kada je Zvijezda 09 uspjela doći do vođstva i preokreta. Vazde je centrirao sa desne strane, a onda je Selimović sa nekih 12-13 metara glavom postigao nevjerovatan autogol.

Poslije  toga, ekipa iz Ugljevika je dobila krila, pa je nastavila sa napadima i stvaranjem šansi. U izglednoj situaciji je u 73. minuti bio Saliman, ali je Muftić intervenisao u pravo vrijeme.

Potom je u 75. minuti Karaklajić mogao završiti posao u Ugljeviku. Mulalić je centrirao, njegov saigrač je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

U 80. minuti je Hiroš šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali je njegov udarac dobro zaustavio Jelovac, a za svoju odbranu je dobio pohvale od svojih saigrača.

Do kraja utakmice, Plavi su pokušali da dođu do gola i barem boda na današnjem gostovanju, ali u tome nisu uspjeli, pa su na kraju doživjeli novi poraz u WWin ligi BiH.

FK Zvijezda 09 - FK Željezničar 2:1 (Vazde 40‘, - Boljević 32‘, Selimović (autogol, 63‘).

Zvijezda 09 2 : 1 Željezničar
Sarajevo 2 : 2 Igman
Široki Brijeg 0 : 1 Sloga
Zrinjski 0 : 1 Borac
GOŠK 1 : 1 Posušje
Velež 1 : 1 Tuzla City