Sloga dva ubjedljivo slavila protiv Srednjoškolca

Rukometaši Sloge dva odigrali su utakmicu posljednjeg kola u okviru Druge lige Republike Srpske grupa Zapad. Oni su savladali na svom terenu ekipu Srednjoškolac iz Novog Grada rezultatom 37:26. Sloga dva sezonu će završiti na trećem mjestu, a možda i na drugom ukoliko Borac M:tel dva zabilježi pobjedu protiv Prijedora.
Dobojlije su bile bolje tokom cijelog meča. Gosti su se donekle držali u prvih 15 minuta. Sloga serijom 3:0 povećva avoju prednost na 9:5 u 14.minutu. Novom serijom u 23.minutu Sloga ima sedam golova viška 17:10. Na odmor se odlazi sa vođstvom Sloge 19:12.
Tim Ljubiše Ristića drugo poluvrijeme otvara sa dva uzastopna gola i plus devet 21:12. U 48.minutu Sloga nakon četiri gola u nizu dolazi do dvocifrene razlike u svoju korist 31:19. Dva minuta kasnije na semaforu je stajao rezultat 32:20. Strateg domaćih u igru je ubacio igrače sa klupe što gosti koriste i u 56.minut sa četiri gola u nizu smanjuju na 24:32. U tim trenucima zatražen je tajm aut u igru su vraćeni glavni igrači. Odmah se dodaje gas i u 57.minutu je ponovo plus deset 34:24. Novograđani sa dva gola vraćaju na minus osam 26:34. Ali do kraja utakmice Sloga postiže tri gola za konačnu pobjedu 37:26.
Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Nikola Stjepanović sa 9, Andrej Lazić sa 6, a po 5 goliva dodali su Aljoša Karać i Luka Kulušić. U ekipi Srednjoškolca najefikasniji su bili Mario Goronja sa 9, te Petar Radišić i Mihailo Grujić sa po 5 golova.

SLOGA 2 - SREDNJOŠKOLAC 37:26 (19:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 40. Sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (obje iz Doboja). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Sloga dva 6(4), Srednjoškolac 2(1). Isključenja: Sloga dva 4, Srednjoškolac 8 minuta.
SLOGA 2: Danilo Maksimović, Sergej Šarić 3, Aleksa Sarkić 1, Pavle Đuričić 2, Aljoša Karać 5, Danilo Simić 2, Aleksej Đekić 3, Adem Jusičić, Luka Kulušić 5, Sergej Đuričić, Đorđe Radojčić, Ilija Krajina 1, Sergej Helja, Andrej Lazić 6, Branko Marković, Nikola Stjepanović 9(4). Trener: Ljubiša Ristić.
SREDNJOŠKOLAC: Ivan Stokić, Marko Narandžić 2, Mario Goronja 9, Saša Šljokavica, Petar Radišić 5, Bojan Gojić 1, Sergej Bera 4, Marko Drljača, Boris Erceg, Jovan Resanović, Srđan Erceg, Dragan Marin, Mihailo Grujić 5(1), Andrej Kreća, Andrej Pilipović, Sergej Erceg.