Ubjedljiv trijumf Romanije protiv Batona

Fudbaleri paljanske Romanije su u svojoj drugoj provjeri u ljetnim pripremama savladali Baton sa ubjedljivih 4:0.

Nije drugoligaš iz Sarajeva ravnopravan protivnik Paljanima, to se vidjelo od početka meča, ali je Romaniji sigurno ovaj meč dobro poslužio da provjeri i koliko može na ovaj način igre. Probao je Jadranko Bogičević neke nove zamisli, pa se može reći da mu je utakmica dobro poslužila. Zaigrao je i sedamnaestogodišnji Ognjen Arbinja, momak koji se prije nekoliko dana priključio Paljanima. Riječ je o domaćem momku poniklom u Olimpu, nakon čega je igrao za omladince Slavije, Željezničara, Zvijezde 09 i u konačnici Zrinjskog iz kojeg i dolazi u Romaniju.

Već u četvrtoj minuti Benjamin Križevac načinje goste iz Sarajeva. Faris Handžić je ponio loptu u sredinu, vanjskom probacio kroz odbranu, spojio Križevca sa golom koji rutinski to rješava za 1:0.

Napadala je Romanija lako dolazila do prilika, a sljedeću najbolju ima ponovo Križevac. Borislav Cicović je centrirao u svom stilu, Križevac ne zahvata najbolje loptu glavom. Što nije uradio tada jeste sedam minuta kasnije. Opet Cicović centaršut, Križevac drugi put ne griješi, 2:0.

U 36. minuti u strijelce se upisuje i Alonzo Pirt. Opet je asistent Faris Handžić koji je oduzeo loptu, dodao do Pirta, koji vanjskim dijelom kopačke šutira i pogađa za 3:0.

Do kraja poluvremena još dvije jako dobre šanse za Paljane. Prvo u 41. minuti Faris Handžić dodaje do Džordana Hinestroze, kojem u posljednji trenutak blokiraju šut, taman toliko da to bude lagan posao za golmana Ligatu. Za kraj poluvremena Ligata još jednom čuva svoj hol, lijepa akcija Romanije, Hinestroza u završnici odigrava povratnu za Markosa Sosu, kojem šut vrhovima prstiju brani golman Batona i izbacuje loptu u korner.

U drugom poluvremenu Baton ima prvu i jedinu šansu na utakmici. Izborio se mladi Haris Šošić za nju, namjestio se na šut, ali je Dalibor Mitrović siguran i nogom brani taj udarac.

Uzvraća Romanija sa dvije šanse, Benjamin Križevac prvo izlazi sam na golmana, Ligata vrhunskom paradom brani, a onda u 61. minuti odlična kombinacija Handžića i Cicovića na lijevoj strani, ovaj drugi centrira, a šut Radovića iz neposredne blizine brani Ligata i izbacuje u korner.

Najljepši momenat meča vidjeli smo u 76. minuti utakmice. U dogovoru ekipa, Jadranko Bogičević je poslije dvadesetominutnog odmora u igru vratio Adnana Alića i Džordana Hinestrozu, a ovaj drugi je fenomenalno postigao četvrti gol na utakmici. Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, lažnjakom izbacio čuvara koji je pao, i onda desnom nogom prelijepo pogodio u rašlje za 4:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

ROMANIJA – BATON 4:0 (3:0)