Remi Romanije i Famosa u prijateljskom meču

Fudbaleri Romanije i Famosa odigrali su 1:1 u prijateljskoj utakmici u Palama. Za Paljane ovo je bio četvrti prijateljski meč, a za Motoriste tek drugi.

Famos iz prve prave šanse, pa i jedine stopostotne koju su kreirali u prvom poluvremenu dolazi do vođstva. Mujo Smajić, koji je u ovom meču imao značajno ofanzivnije zadatke nego inače, je podvalio loptu za Kenana Lamadžem, spojio ga sa golom, a mladi napadač postiže svoj prvi gol od dolaska među Motoriste.

Bila je ovo zasigurno odlična provjera za obje ekipe, a Famos je pristupio ovom meču kao da je riječ o prvenstvenom. Značajno agresivniji od Romanije, uvijek na lopti, dok je Romanija imala određenih poteškoća da se navikne na taj stil, a odsustvo iskusnijih Borislava Cicovića, koji će zbog operacije slijepog crijeva propustiti početak sezone, Aleksandra Kosorića i Adnana Alića se osjetilo u zadnjoj liniji.

U nastavku poluvremena Romanija je ta koja stvara šanse. Falilo je kreacije u igri Paljana, ali su uspjeli da stvore tri odlične šanse pred golom gostiju. Doskorašnji fudbaler Famosa, Alonzo Pirt, šutira pored gola, Ognjen Radović iz izvrsne šanse šutira preko gola, a Benjaminu Križevcu šut brani golman Vasilj.

Bilo je i dosta nervoze, pa pred kraj prvog poluvremena zbog međusobnog koškanja treneri Jadranko Bogičević i Darko Vojvodić vade iz igre Nemanju Čvoru i Muju Smajića, iako im sudija nije ni pokazao kartone.

Na startu drugog poluvremena trener Famosa, Darko Vojvodić, odmah vadi sedmoricu igrača, te u terenu ostavlja samo Fontemaćija, kojeg pomjera na njegovu standardnu poziciju veznog, iako je u Famosu on planiran za štopera, zatim Perovića, Hrkala i štopera Mateju Dodiga.

Upravo rezervisti kreiraju prvu šansu u drugom poluvremenu. Ajdin Drina je izbacio Luku Asentića, Mitrović uspjeva da zaustavi njegov udarac i izbaci loptu u korner.

Nakon toga slijede šutevi Križevca preko gola, Sose pored gola i Strahinje Pekića glavom nakon prekida Handžića, ali rezutlat se ne mijenja. Imao je i Famos još jednu šansu kada brzonogi Hrkalo uspjeva nekako da dođe do lopte prije golmana Mitrovića, ona se odbija do Asentića koji sa distance šutira preko gola.

Probao je Faris Handžić šut nakon driblinga u bliži ugao, Stijepić se nije dao iznenaditi, izbacuje u korner, a nedugo nakon toga ipak domaći uspjevaju da zatresu mrežu Famosa. Alonzo Pirt je poslao loptu u prostor, Faris Handžić je uspio da izbaci čuvare, ubaci na drugu stativu gdje je zaboravljen ostao Ognjen Radović, a bivši fudbaler Famosa tu šansu ne propušta i to je 1:1.

Nije imao Jadranko Bogičević mnogo opcija na klupi, pa je izvršio svega tri izmjene, tako da su nosioci igre iznijeli čitavu utakmicu. Na kraju i ostalo je 1:1, provjera koja je zasigurno odlično poslužila objema ekipama, koje će do početka sezone odigrati još po jednu prijateljsku utakmicu.

ROMANIJA – FAMOS 1:1 (0:1)