Demontaža Ljubića

Utakmicama 1. kola danas je počela m:tel I liga Republike Srpske za sezonu 2024/25. Kozara je na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca ugostila Ljubić iz Prnjavora i slavila sa 4-1.

Već u 3. minuti Bokić vješto prima loptu na desnoj strani i iz okreta centrira za Markovića koji glavom postiže svoj prvi gol u dresu Kozare i dovodi Kozaru u vođstvo. U 7. minuti Dojčinović jako šutira sa ruba šesnaesterca, a golman Ljubića Stupar izbacuje loptu u korner. Odlično se postavlja nakon kornera Vuk Tešić i glavom postiže gol, te Kozara već u 8. minuti vodi sa 2-0. Pokušava Ljubić da uzvrati preko Stupara u 20. minuti, ali Kačavenda izbacuje loptu u korner. Nakon kornera pokušava Živković, ali je Luka Kačavenda na mjestu i zaustavlja njegov šut. Pokušava Kopanja u 30. minuti, ali je neprecizan. u 33. minuti lopta dolazi do Bosnića, on vještim driblingom prolazi dva igrača Ljubića, precizno šutira i dovodi Kozaru u vođstvo od 3-0. Tri minute kasnije, opet dobar prodor Bosnića, upošljava Bokića koji šalje loptu u mrežu i Kozara vodi sa 4-0. U 42. minuti, Dojčinović nakon nesporazuma sa odbranom Kozare šalje loptu u vlastitu mrežu i Ljubić smanjuje na 4-1, rezultat sa kojim se odlazi na poluvrijeme.

Nastavlja Kozara agresivno i u drugom poluvremenu, odmah pokušava Bokić, ali Stupar izbacuje loptu u korner. Pokušava Babić Marko nakon kornera, ali je neprecizan. U 53. minuti Božić Mateja odlično šutira sa ruba šesnaesterca, ali stativa spašava gol Prnjavorčana. Ponovo pokušava Bokić pet minuta kasnije, ali lopta odlazi preko gola. Odličan prodor Dojčinovića i brzu loptu kroz peterac ne ispraća Bosnić u 63. minuti. Ponovo Stupar zaustavlja Bokića u 66. minuti, a minut kasnije pokušava i Marković glavom, ali je Stupar na mjestu. Pet minuta kasnije, šut Tešić Vuka zaustavlja stativa, pokušava Marković glavom da ubaci odbijenu loptu u mrežu, ali je Stupar izbacuje sa gol linije. U 80. minuti nakon kornera najviši u skoku je Tešić Pero, ali treći put danas stativa zaustavlja šut nekog Kozarinog igrača. Do kraja bilježimo još pokušaj Kovljena nakon prodora, ali se rezultat ne mijenja i fudbaler Kozare dolaze do prve pobjede u ovom prvenstvu, ispraćeni u svlačionicu burnim aplauzom sa tribina Gradskog stadiona.

Sljedeće subote 17. 8. 2024. godine igraju se utakmice 2. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Nevesinja gdje će im domaćin biti ekipa Veleža.  Utakmica počinje u 17 časova i 30 minuta

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Babić M., Tešić P., Bokić J. (od 76. min. Pljevaljčić O.), Marković B. (od 76. min. Kovljen S.), Bosnić A. (od 76. min. Ljubičić N.), Božić M. (od 55. min. Govedarica S.), Tešić V., Pepić D., Bundalo M. (od 55. min. Jandrić S.), Dojčinović S., trener Medović A., klupa: Zeljković Nj., Bobić L., Nježić V.

FK Ljubić (Prnjavor): Stupar A., Radaković S., Bubić Ž., Žižak B., Kopanja N. (od 46. min. Zelenika G.), Mišić M., Živković D., Subić D. (od 63. min. Vasić A.), Jugović D. (od 79- min. Bojić M.), Stupar M., Ostojić B., trener: Komlenović V., klupa: Živković J., Lukić V., Milijašević M., Petrović M., Petrović Đ.