Sloga bolja od Čelik juniora

Rukometaši Sloge su u prvoj pripremnoj utakmici na svom terenu savladali novog premijerligaša ekipu Čelik junior iz Zenice rezultatom 36:31.
Za Slogu ove sezone nakon Ukrajinaca i Rusa nastupa jedan Gruzijac. On je Akaki Patašuri reprezentativac pomenute zemlje koja je ove godine po prvi put napravila istorijski uspjeh nastupom na Evropskom prvenstvu.
Sloga je cijelim tokom meča diktirala ritam i igru. U prvom dijelu održavali su uglavnom dva gola prednosti. U jednom oeriodu Sloga je imala šest golova prednosti kada je rezultat glasio 15:9. Zatim su gosti serijom 3:0 prepolovili zaostatak 12:15. Na odmor Sloga odlazi sa vođstvom 16:14.
U nastavku Dobojlije su dodale gas i uvećavali svoju prednost. Imali su u jednom momentu osam golova viška 30:22. Mirno su utakmicu priveli kraju i slavili 36:31.
Dobojski tim već za tri dana igra novu pripremnu utakmicu opet na svom terenu protiv Krivaje. Najefikasniji u taboru Sloge bili su Dario Đenadija i Vladan Marković sa po osam golova. Kod Čelik juniora najubojitiji su bili Suljić Anes sa 10 i Vuk Lakićević sa 7 golova.

SLOGA - ČELIK JUNIOR 36:31 (16:14)

Natkrveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 50. Sudije: Dražen Kuzmić i Mirko Vujić (oba iz Doboja). Sedmerci: Sloga 6(4), Čelik junior 1(0). Isključenja: Sloga 8, Čelik junior 12 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Radomir Stojanović 7, Ilija Krajina, Jovan Janković 4, Aleksej Đekić, Vladan Marković 8, Nikola Stjepanović 1(1), Dario Đenadija 8(3), Pavle Đuričić, Luka Kulušić 1, Đorđe Radojčić, Akaki Patašuri, Aljoša Karać, Đorđe Bosić, Andrej Lazić 1, Hasan Ikanović 6, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
ČELIK JUNIOR: Anes Suljić 10, Džan Celjo, Adnan Beganović, Jasko Beganović, Semir Fera 3, Edin Bašić, Muhamed Jaganjac 2, Danijel Jurić, Vuk Lakićević 7, Edhem Grabus 1, Amel Đakić 3, Adnan Ćosić 2, Jasmin Omerović 2, Edin Bašić 1.

Bosna : Leotar
Borac M:TEL : Goražde
Gračanica : Krivaja
Vogošća : Sloga
Maglaj : Izviđač
Višegrad - HED : Sloboda