Preokret na Predgrađu, Željo pokvario debi treneru Vranješu

Duel na banjalučkom Predgrađu između domaćeg Željezničara i do ovog kola lidera prvoligaškog karavana Republike Srpske Borca iz Kozarske Dubice završen je pobjedom Banjalučana – 3:1 poslije preokreta.

Prvih 45 minuta Dubičani su riješili u svoju korist rezultatom 1:0, a jedini pogodak u prvom dijelu igre postigao je Ljubiša Nikodinović u 36. minutu. Činilo se, kako je vrijeme odmicalo, da će Željko Vranješ uspješno debitovati na klupi Borca, ali tako nisu razmišljali Staša Baštić i rezervista Adonis Bilal. Njih dvojica su za deset minuta preokrenuli rezultat u finišu i obezbijedili pobjedu Želji.

Junak pobjede je Staša Baštić koji je pogodio mrežu Dubičana u 68. i 74. minutu, da bi konačnih 3:1 postavio Bilal u 77. minutu. Ovim porazom gosti su lidersku poziciju na tabeli prepustili Slobodi iz Novog Grada.

Željezničar (BL) – Borac (KD)       3:1 (0:1)

Stadion: Željezničara na banjalučkom Predgrađu. Gledalaca: 200. Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor). Strijelci: 0:1 Nikodinović (36), 1:1 Baštić (68), 2:1 Baštić (74), 3:1 Bilal (77). Žuti kartoni: Baštić, trener Krunić (Željezničar).

ŽELJEZNIČAR (BL): Tamidžija, Grujić (od 84. Mirčić), Jević, Blanuša, Đogić, Petrović (od 62. Jovanović), Trivunović (od 46. Bilal), Malić (od 88. Crljić), Kalabić, Čolić, Baštić (od 88. Šuput).

BORAC (KD): Milošević, Blagojević, Burazor, Tomaš (od 62. Dobrijević), Sarić, Živković, Bašić (od 82. Komlenić), Nikodinović (od 50. Krneta), Malbašić, Janković, Perić.

Željezničar : Famos
Romanija : Slavija
Sloboda (NG) : Zvijezda 09
Kozara : Leotar
Drina HE : Borac
Laktaši : Sutjeska