Kozara zasjenila Drinu i stigla do druge pobjede

Detalj sa utakmice u Gradišci FOTO: FK Kozara

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca odigrana je utakmica 3. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Drina (Zvornik) u kojoj je Kozara golovima Sergeja Dojčinovića i Vuka Tešića slavila sa 2-1.

Po izuzetno visokoj temperaturi i sparini, prve minute prolaze u međusobnom ispitivanju snaga. Prvi pokušavaju gosti preko Mićića koji nakon kontre šutira preko gola. U 14. minuti lopta dolazi do Dojčinovića koji sa nekih dvadeset metara jako i precizno šutira i šalje loptu u mrežu gostiju iz Zvornika i Kozara vodi sa 1-0. Tri minuta kasnije pokušava Ljubićić, ali lopta odlazi pored gola. U 19. minuti Baždarević jako šutira, ali lopta od stative odlazi u gol-aut. . Sve više imaju fudbaleri Drine loptu u nogama i napadaju prema Kačavendinom golu. U 24. minuti dobra prilika za Drinu, glavom pokušava nakon ubačaja Stjepanović, ali je zamalo neprecizan. U 36. minuti trud im se isplatio, nakon dobre akcije, Milinković šalje loptu u mrežu Kozare i rezultat je izjednačen. U posljednjoj minuti poluvremena, griješi odbrana Drine kod vraćanja lopte golmanu, pokušava Marković da dođe do nje, ali golman Drine Marković je brži i na poluvrijeme se odlazi neriješenim rezultatom.

Pokušava Marković šutem sa dvadeset metara u 50. minuti, ali je neprecizan. Na drugoj strani, u 55. minuti pokušava Baždarević glavom nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola. U 61. minuti Bokić dolazi u priliku za šut sa ivice šesnaesterca, jako šutira, ali odbrana Drine izbacuje loptu u korner. Najviši u skoku nakon kornera je Tešić Pero, šutira glavom, ali prečka zautavlja njegov šut. Napada Kozara, ali odbrana Drine na vrijeme zaustavlja sve akcije Kozarinih igrača. U 82. minuti slobodan udarac za Kozaru izvodi Kovljen, najbolje se u šesnaestercu snalazi Vuk Tešić, koji vješto šalje loptu u mrežu Drine i Kozara vodi sa 2-1. U posljednjoj minuti odličan prodor Kovljena, ubacuje za Bosnića koji šutira iz voleja, ali lopta odlazi preko gola. Rezultat se do kraja utakmice ne mijenja i Kozara dolazi do druge ovosezonske pobjede.

U srijedu 28. 8. 2024. godine igraju se utakmice 1/16 finala Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“. Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci za protivnika imati Ljubić iz Prnjavora.

Sljedeće subote 31. 8. 2024. godine igraju se utakmice 4. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će u Banja Luci biti gosti BSK-a. Obe utakmice počinje u 17 časova.

Kozara – Drina (Z)  2:1 (1:1)

Gradski stadion „Velimir Sombolac“ u Gradišci. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Strijelci: 1:0 Dojčinović (14), 1:1 Milinković (36), 2:1 V. Tešić (82). Žuti kartoni: P. Tešić, Kovljen (Kozara), Baždarević, Jokić, Hidić (Drina).

KOZARA: Kačavenda, P. Tešić, Bobić, Bokić, Govedarica (od 46. V. Tešić), Marković (od 77. Kovljen), Jandrić, Ljubičić (od 46. Bosnić), Pljevaljčić, Bundalo (od 61. Babić, od 81. Sukara), Dojčinović.

DRINA (Z): Marković, Janjušević, Jokić, Ilić, Mićić, Baždarević (od 46. Bogdanović), Stjepanović, Srećković, Hidić, Milinković (od 87. Jezdić), Ćulum.

Željezničar : Famos
Romanija : Slavija
Sloboda (NG) : Zvijezda 09
Kozara : Leotar
Drina HE : Borac
Laktaši : Sutjeska