55.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2024": Zagreb ubjedljiv protiv Zvezde

Za razliku od utakmice protiv Eurofarm Pelistera Crvena zvezda je pružila znatno lošiju igru i poraženi su od Zagreba rezultatom 21:38.
Zagrebčani su od početka zaigrali nadahnuto. Prednost su uvećavali iz minuta u minut. U 16.minutu  Zagreb ima pet golova viška 10:5. Serijom 4:0 Zagrebčani imaju plus devet 16:7 (25.minut). Do odmora su i uvećali svoju prednost. Na predah Zagreb odlazi sa dvocifrenom razlikom 19:9.
U drugom dijelu na terenu je postojao faktički samo Zagreb. Prednost su uvećavali do konačnih plus 17 (38:21). Najefikasniji u ekipi Zagreba bili su Patrik Valčak sa 7, te Luka Lovre Klarica, Ihar Bialiauski i Filip Glavaš sa po 4 gola. U Zvezdi Marko Knežević postigao je pet golova, a po tri su dodali Miloš Bujišić i Dušan Andrejević.
Zagreb u posljednjoj utakmici grupne faze igra protiv Eurofarm Pelistera, dok će Crvena zvezda sutra pred oko 500 najvatrenijih navijača grupe Delije igrati protiv MOL Tatabanje.

CRVENA ZVEZDA - ZAGREB 21:38 (9:19)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Crvena zvezda 5(3), Zagreb 1(0). Isključenja: Crvena zvezda 4, Zagreb 6.minuta.
CRVENA ZVEZDA: Ivan Horvat, Aleksa Skuban 2, Draško Nenadić, Nemanja Momčilović 1, Dušan Andrejević 3, Sava Radovanović 2, Veljko Davidović 1, Mateja Trivunović, Aleksa Bogunović (1 odbrana), Andrej Petrić, Radule Radulović (6 odbrana), Marko Knežević 5, Viktor Matičić 2(2), Miloš Bujišić 3(1), Jovan Mirković, Mihailo Šljukić, Uroš Nikolić, Lazar Panovski 2, Miloš Kovačević (2 odbrane, sedmerac). Trener: Marko Krivokapić.
ZAGREB: Miloš Kos 4, Patrik Valčak 7, Luka Lovre Klarica 4, Jakov Gojun 1, Zvonimir Srna 3, Ante Grbavac (12 odbrana, sedmerac), Davor Ćavar 2, Maksimilijan Molc, Ivano Pavlović, Jakov Celegin 2, Matej Mandić, Timur Dibirov 3, Ihar Bialiauski 4, Aleks Kavčič 2, Filip Glavaš 4, Toni Matošević (3 odbrane, sedmerac), Mihajlo Radojković. Trener: Andrija Nikolić.
Igrač utakmice: Patrik Valčak  (Zagreb)