55.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2024": Tatabanja slavila, Delije napravile spektakl

Rukometaši MOL Tatabanje porazili su Crvenu zvezdu rezultatom 26:24 i tako će igrati za treće mjesto protiv Bešiktaša.
Ovo je bio istinski spektakl na tribinama koji je napravilo oko 500 Delija. Tatabanja je kao u prethodnoj utakmici protiv Eurofarm Pelistera doživjela veliki pad u igri u drugom poluvremenu, posebno u posljednjih deset minuta utakmice.
U prvom poluvremenu Mađari su igrali nadahnuto svoje vođstvo su samo uvećavali, sve je vidilo ka njihovoj ubjedljivoj pobjedi. U 28.minutu Tatabanja je imala duplu razliku u svoju korist 20:10. Na odmor Tatabanja odlazi sa vođstvom 20:12.
U nastavku mnogo bolja igra Crvene zvezde nošeni hukom sa tribina topili su prednost protivnika. Igralo se mnogo čvršće u odbrani mađarski tim postigao je samo šest golova u drugom poluvremenu, dok je Zvezda postigla duplo više. Crveno beli nisu imali snage za veliki preokret. U 54.minutu Crvena zvezda nakon serije 6:0 dolazi na minus jedan 23:24. Nalete Zvezde zaustavio je Petar Topić za 25:23 u korist Tatabanje. Na kraju je Tatabanja slavila 26:24.
Kod Tatabanje najefikasniji su bili Načo Plaza sa 6 i Juga Enomoto sa 5 golova. Kod Zvezde više igrača se upisivalo u strijelce, najefikasniji su bili Viktor Matičić sa 4 i Dušan Andrejević sa 3 gola.

MOL TATATABANJA - CRVENA ZVEZDA 26:24 (20:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (oba iz Sjeverne Makedonije). Delegat: Lazar Miškov (Srbija). Sedmerci: MOL Tatabanja 1(0), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: MOL Tatabanja 6, Crvena zvezda 8 minuta. Crveni kartoni (diskvalifikacije): Ivan Horvat u 42.minutu, Mateja Trivunović u 54.minutu (oba Crvena zvezda).
MOL TATABANJA: Atila Radvanski, Mateo Maras 1, Krištof Vadasi, Sadou Ntanzi 2, Baptiste Damatrin, Marton Šekelji, Marko Eklemović 2, Kristian Disinger 1, Laslo Bartuč, Načo Plaza 6, Petar Topić 2, Pedro Rodrigez, Juga Enomoto 5, Damian Pržitila 3, Matej Havran, Milan Glubović 2, Bence Krakovski. Trener: Kristian Ugalde.
CRVENA ZVEZDA: Sava Radovanović 1, Ivan Horvat 1, Jovan Mirković 2, Draško Nenadić 1, Nemanja Momčilović, Dušan Andrejević 3, Veljko Davidović 2, Mateja Trivunović 2, Aleksa Bogunović, Andrej Petrić, Radule Radulović, Aleksa Skuban 2, Viktor Matičić 4(2), Miloš Bujišić 2, Marko Knežević 2, Mihailo Šljukić, Uroš Nikolić 1, Lazar Panovski 1, Miloš Kovačević. Trener: Marko Krivokapić.