55.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2024": Bešiktaš osvojio treće mjesto

Bešiktaš je pobjedom nad Tatabanjom rezultatom 37:33 osvojio treće mjesto nanturniru i novčanu nagradu od pet hiljada evra.
Rukometaši Tatabanje ponovo imaju minuta praznog hoda. Bešiktaš je poveo od starta utakmice. Do 12 og minuta igrali se gol za gol. Seriju 3:0 pravi Bršiktaš i u 17.minutu su imali prednost 10:7. Nedigo zatim svoje preimućstvo igrači Bešiktaša su uvećali 12:8 (20.minut). Na isteku prvoh pola sata Bešiktaš je vodio 17:12.
Bešktaš je i ubdrugom dijelu meča bio bolji protivnik. U 47.minutu crno bijeli iz Istanbula imali su plus osam 23:15. Od 48.minuta Tatabanja zaigrala efikasnije. U toku je bio 51.minut kada je Tatabanja je prepolovila zaostatak 26:30. Serijom 4:0 Tatabanja dolazi na minus dva 30:32 (55.minut). Ali turski predstavnik nije dozvolio da Mađari stignu do potpunog egala. U posljednji minut Bešiktaš ulazi sa prednošću 36:32. Na kraju su slavili Turci 37:33.
Najefikasniji u timu Bešiktaša bili su Tobis Cvetko sa 9 i Kaled Ibrahim sa 7, te Enis Harun Hačioglu i Oleksandr Tilte sa po 5 golova. Najefikasniji u redovima Tatabanje bili su Načo Plaza sa 11, te Sadou Ntanzi i Petar Topić sa pi 4 gola.

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

MOL TATABANJA- BEŠIKTAŠ 33:37 (12:17)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Lazar Miškov (Srbija). Sedmerci: MOL Tatabanja 1(0), Bešiktaš 2(2). Isključenja: MOL Tatabanja 2, Bešiktaš 2 minuta.
MOL TATABANJA: Atila Radvanski (odbrana), Mateo Maras 2, Krištof Vadasi, Sadou Ntanzi 4, Baptiste Damatrin 2, Marton Šekelji (8 odbrana), Marko Eklemović, Kristian Disinger 2, Laslo Bartuč (2 odbrane), Načo Plaza 11, Petar Topić 4, Pedro Rodrigez 2, Juga Enomoto 1, Damian Pržitula 2, Matej Havran, Milan Golubović 1, Bence Krakovski 2. Trener: Kristian Ugalde
BEŠIKTAŠ: Matej Ašanin 1 (14 odbrana), Enis Harun Hačioglu 5, Alperen Arabaci 1, Omer Ozan Arifoglu, Kaled Ibrahim 7, Enis Jatkin, Oleksandr Tilte 5(2), Eduardo Martinez 1, Baran Nalbantoglu 1, Ejup Arda Jildiz 1, Francisko Pena, Hoan Amigo Boada, Ševket Jagmuroglu 4, Tobias Cvetko 9, Alper Ajdin, Sedrik Soraindo 2, Ogulkan Gunej. Trener: Oliver Roj Kamino.