55.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona"Doboj 2024": Titulu šampiona osvojio Al Ahli (FOTO)

Prije početka finalne utakmice na teren su izašli igrači iz generacije 1984 godine rukometaša Sloge koji su igrali finale Kupa kupova Evrope protiv slavne Barselone. Tačno je 40 godina od najvećeg uspjeha u istoriji Sloge. Publika ih je pozdravila velikim aplauzima i ovacijama.
Trijumfom protiv Zagreba rezultatom 33:30 egipatski Al Ahli osvojio je laskavu titulu na dobojskom turniru. Ovo  je drugi trofej u posljednje tri godine.
Zagreb je otvorio utakmicu vođstvom 3:1. Ali onda slijedi uraganaska igra Al Ahlija i sa pet golova u nizu oni prelaze u vođstvo 6:3. Egipćani su igrali odlično u napadu i čvrsto u odbrani. U 16.minutu imali su plus šest 11:5. U 20.minutu Miloš Kos je svojim golom pokrenuo ekipu Zagreba. Nastavio je Timur Dibirov sa tri gola u nizu, to je sve zapečatio Jakov Gojun  koji iz kontre postiže gol za seriju 5:0 i izjednačenje 13:13 (24.minut). Seriju Zagreba zaustavio je Ahmed Kairi za minimalnu prednost 14:13. Nekoliko trenutaka kasnije Gojun pogađa na prazan gol i donosi preimućstvo Zagrebu 15:14. Gol prednosti su sačuvali do odmora 18:17.
Na poluvremenu publika je pozdravila generaciju Jugoslavije koji su 1999.godine osvojili bronzu na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, predvođenu Draganom Škrbićem.
Na početku drugog poluvremena Zagreb odlazi na plus dva 19:17. Bilo je to njegovo najveće vođstvo na utakmici. Šampioni Egipta prave seriju 4:0 i oni su tada imali dva gola viška 23:21. Zagrepčani se vraćaju i uspjevaju da poravnaju na 23:23. U 49.minutu Al Ahi vodi 27:25. Tu su faktički prelomili utakmicu. U 58.minutu sa četiri gola u seriji odlaze na velikih pet golova razlike 32:27. Na kraju trijumfuju rezultatom 33:30.
Najubojitiji u osvajaču titule bili su Ahmed Adel sa 9, te Mohsen Ramadan i Abdul Rahman Ali sa po 5 golova. U Zagrebu prednjačio je iskusni Timur Dibirov čovjek koji prkosi godinama postigao je 9 golova, dok je pet dodao Miloš Kos.
U najbolju postavu turnira izabrani su: golman Marton Šekelji (MOL Tatabanja), lijevo krilo Timur Dibirov (Zagreb), lijevi bek Zvonimir Srna (Zagreb), srednji bek Ahmed Kairi (Al Ahli), desni bek Ousama Hosni (Eurofarm Pelister), desno krilo Omar Kaled (Al Ahli), pivot Ahmed Adel (Al Ahli).
Turnir je svečano zatvorio Dragan Škrbić prosljavljeni reprezentativac i kapiten Jugoslavije koji je pedvodio do bronze 1999.godine.

FINALE:

ZAGREB - AL AHLI 30:33 (18:17)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikoliv (oba iz Sjeverne Makedonije). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Zagreb 4(3), Al Ahli 1(1). Isključenja: Zagreb 6, Al Ahli 10 minuta.
ZAGREB: Miloš Kos 5, Patrik Valčak 2, Luka Lovre Klarica 3, Jakov Gojun 3, Zvonimir Srna 1, Ante Grbavac (4 odbrane), Davor Ćavar, Maksimilijan Molc, Ivano Pavlović, Matej Mandić (2 odbrane), Timur Dibirov 9(3), Ihar Bialiauski 3, Aleks Kavčič 2, Filip Glavaš 2, Toni Matošević, Mihajlo Radojković. Trener: Andrija Nikolić.
AL AHLI: Abdul Rahman Hamid (10 odbrana), Nabil Šarif, Mohsen Ramadan 5, Abdul Aziz Ihab 3, Radi Muhamed, Abdul Rahman Ali 5, Saif Hani, Abdul Rahman Taha, Ahmed Kairi 2, Sami Omar, Mohamed Salah, Ibrahim Al Masri, Muhamed Suleiman 1, Mohamed Magdi 3, Jaser Mohamed 1, Ahmed Adel 9, Muhamed Ibrahim (odbrana, sedmerac), Omar Kaled 3(1). Trener: Stefan Madsen