Na Predgrađu dva penala za goste, dva crvena i bodovi Zvijezdi-09

Gosti slavili na Predgrađu FOTO: FK Željezničar

Utakmica sa najviše golova u petom kolu prvoligaškog karavana Republike Srpske odigrana je danas na banjalučkom Predgrađu u kojoj je Zvijezda-09 iz Etno sela Stanišići savladala domaći Željezničar rezultatom 3:2.

Viđena su dva penala, dva crvena kartona i na kraju trijumf gostiju. Poslije 21 minuta igre gosti su vodili rezultatom 2:0 pogotcima Sergeja Damjanića i Nikole Komazeca iz penala. Bio je to rezultat prvog dijela, da bi Staša Baštić vratio rezultatsku neizvjesnost u 69. minutu – 1:2. rezervista Aleksa Raca je u 72. minutu iz penala ponovo Zvijezdi-09 vratio dva gola prednosti, da bi Adonis bilal u 86. minutu postavio konačnih – 2:3.

Ovim trijumfom Zvijezda-09 je zaposjela lidersku poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpska sa 12 bodova, dva više od prvih pratilaca Rudar Prijedora i Slobode iz Novog Grada.

Željezničar (BL) – Zvijezda-09      2:3 (0:2)

Stadion: Željezničara na banjalučkom Predgrađu. Gledalaca: 70. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Strijelci: 0:1 Damjanić (10), 0:2 Komazec (21 – penal), 1:2 Baštić (69), 1:3 Raca (72 – penal), 2:3 Bilal (86). Žuti kartoni: Jević, Malić, Kalabić, Blanuša, Baštić (Željezničar), Vulić, Petronijević, trener Trkulja (Zvijezda-09). Crveni kartoni: Milan Jević (Željezničar) u 67. i Srđan Vulić (Zvijezda-09) u 90+1. minutu.

ŽELJEZNIČAR (BL): Tamidžija, Grujić (od 46. Jovanović), Jević, Đogić, Petrović (od 77. Crljić), Bilal, Malić, Kalabić, Čolić, Baštić, Blanuša.

ZVIJEZDA-09: Đulčić, Ristanović, Đurić, Njamculović (od 46. Radović), Damjanić, Komazec (od 65. Raca), Petronijević, Milovanović, Marković (od 84. Andrić), Vulić, Đukanović.

Željezničar : Famos
Romanija : Slavija
Sloboda (NG) : Zvijezda 09
Kozara : Leotar
Drina HE : Borac
Laktaši : Sutjeska