Borac eliminisao BSK iz Kupa Republike Srpske

Ekipa FK Borac FOTO: FK Borac

Borac je u posljednjoj utakmici šesnaestine finala Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“ večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci pobedio prvoligaša BSK rezultatom 4:1 (2:1).

BSK je poveo u 18. minutu pogotkom Filipa Račića, koji je inače igrač Borca na pozajmici u taboru „romantičara“. Radost izabranika trenera Zorana Dragišića nije dugo trajala jer je već u 20. minutu novajlija i debitant Boban Nikolov u 20. minutu uspio da izjednači rezultat. Igrao se 33. minut kada je viđen potpuni rezultatski preokret, a strijelac drugog pogotka za Borac bio je mladi Pavle Đajić.

U drugom poluvremenu BSK je odolijevao smo do 73. minutu kada je rezervista Damir Hrelja povisio na 3:1, da bi konačni rezultat postavio još jedan igrač koji je ušao s klupe, Nikola Srećković golom u 74. minutu.

Prije banjalučkog Borca plasman u osminu finala obezbijedili su, ranije, još: Rudar Prijedor, Modriča Alfa, Sloboda (Mrkonjić Grad), Borac (Kozarska Dubica), Borac (Šamac), Kozara (Gradiška), Sloga (Doboj), Laktaši, Sutjeska (Foča), Stakorina (Čajniče), Famos (Istočna Ilidža), Leotar (Trebinje), Radnik (Bijeljina), Romanija (Pale) i Ilićka 01 (Brčko).

BSK – Borac (BL)     1:4 (1:2)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Račić (18), 1:1 Nikolov (20), 1:2 Đajić (33), 1:3 Hrelja (73), 1:4 Srećković (74). Žuti kartoni: Đurić (BSK), Karaklajić (Borac).

BSK: Grujić, Janjetović, Radić, Delkić, Bogdanić, Misimović (od 46. Stojičić), Samardžija (od 68. Moconja), Terzić, Nikolić (od 46. Đurić), Račić (od 46. Kujundžić), Jovičić (od 62. Runić).

BORAC (BL): Milićević, Pejović, Nikolov (od 60. Savić), Datković, Pihler, Đajić, Subić, Čavić (od 60. Srećković), Vranješ (od 60. Hrelja), Ogrinec (od 68. Karaklajić), Despotović (od 46. Skorup).