Mrkonjićani u Nevesinju ispustili dva gola

Sloboda (Mrkonjić Grad) osvojila bod u Nevesinju FOTO: FK Sloboda

Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada su osvojili bod na gostovanju u Nevesinju, ali su izabranici trenera Srđana Marjanovića ispustili dva gola prednosti protiv domaćeg Veleža – 2:2 (0:1).

Mrkonjićani su poveli u 23. minutu pogotkom Ilije Danilovića i bio je to rezultat prvog dijela, a u nastavku, tačnije u 52. minutu Ognjen Soldat je udvostručio prednost Slobode. Nevesinjci su se vratili u život u 66. minutu kada je jedanaesterac u gol pretvorio Srđan Drašković, a isti igrač je u 90+5. minutu svom timu donio bod i Velež je izbjegao poraz.

Velež – Sloboda (MG)       2:2 (0:1)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Jovičić (Istočno Sarajevo)- Strijelci: 0:1 Danilović (23), 0:2 O. Soldat (52), 1:2 Drašković (66 – penala), 2:2 Drašković (90+5). Žuti kartoni: Abaza, Gutić, Gosto, Juklo, Vukanović (Velež), O. Soldat (Sloboda).

VELEŽ: Vukanović, Botić , Abaza , Sekulović (od 61. Vukosav), Oheda – (od 18. Juklo), Jelić, Repović (od 86. Rebac), Drašković, Jokanović (od 46. Sedorf), Gutić (od 46. Gosto), Samardžić.

SLOBODA (MG): Travar, Banjac, Davidov, O. Soldat, Zekanović (od 50. Lazendić), Jamamoto (od 69. Radulović), Danilović, Mitrić, Samardžić, Nenad, Gavrić (od 90+3. Zakarov).

Željezničar 3 : 0 Famos
Romanija 2 : 0 Slavija
Sloboda (NG) 0 : 1 Zvijezda 09
Kozara 0 : 0 Leotar
Drina HE 2 : 1 Borac
Laktaši 4 : 0 Sutjeska
Rudar Prijedor 2 : 0 BSK