Starčević sa dna doveo Laktaše na lidersku poziciju

Fudbaleri Laktaša pred start meča protiv BSK-a FOTO: FK Laktaši

Pobjedom (3:1) na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci nad ekipom BSK-a fudbaleri Laktaša su preuzeli lidersku poziciju na tabeli prvoligaškog karavana Republike Srpske.

Otkako je na klupi Laktašana sjeo Slobodan Starčević ne zna za poraz ili remi, u pet takmičarskih utakmica ostvario je isto toliko pobjeda i njegovi izabranici, zahvaljujući najboljog gol razlici drže tron.

Poveli su „romantičari“ pogotkom Jusufa Terzića u 20. minutu, ali vođstvo BSK-a nije trajalo dugo jer je u 29. minutu kapiten gostiju Ognjen Škorić izjednačio i bio je to rezultat prvog dijela. U nastavku je najbolji strijelac prvenstva Milan Šikanjić sa dva gola donio pobjedu Laktašanima i nastavio svoje nevjerovatni golgeterski niz.

Zanimljivo je da su Laktaši bili posljednji na tabeli poslije drugog kola kada ih je preuzeo Slobodan Starčević i za četiri prvenstvene etape doveo ih na lidersku poziciju...

BSK – Laktaši            1:3 (1:1)

Pomoćni teran Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Garić (Prijedor). Strijelci: 1:0 Terzić (20), 1:1 Škorić (29), 1:2 M. Šikanjić (60), 1:3 M. Šikanjić (90+2). Žuti kartoni: Keranović, Jovičić, Račić (BSK), Milić, Grgić, Đ. Milojević, Babić (Laktaši).

BSK: Grujić, Janjetović, Delkić (od 60. Nikolić), Moconja, Bogdanić (od 60. Stojičić), Marčetić, Samardžija (od 78. Misimović), Terzić (od 46. Jovičić), Račić (od 85. Kujundžić), Keranović, Runić.

LAKTAŠI: Glišić, Milić (od 46. Trivić), Đ. Milojević, Mrzić (od 88. Prodanović), M. Šikanjić, Perović (od 70. Bosančić), Škorić (od 88. S. Milojević), Turanjanin, Babić, Grgić (od 46. Dujaković), Stijepović.

Slobodan Starčević: FOTO: FK Krupa

Željezničar 3 : 0 Famos
Romanija 2 : 0 Slavija
Sloboda (NG) 0 : 1 Zvijezda 09
Kozara 0 : 0 Leotar
Drina HE 2 : 1 Borac