Aleksandar i Sara Lučić osvojili tri medalje na Svesrpskom kupu

Članovi sokolačkog Atletskog kluba „Glasinac“ Sara i Aleksandar Lučić osvojili su tri medalje na četvrtom Svesrpskom kupu u Beogradu, rekli su Srni u ovom klubu.

Sara i Aleksandar učestovali su na Kupu sa reprezentacijom Republike Srpske, a osvojili su jednu zlatnu i dvije bronzane medalje.

Aleksandar je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u bacalju koplja, a njegova sestra, Sara, dvije bronze, u trci na 60 metara sa preponama i u skoku uvis.

Iz Kluba su naveli da su Sara i Aleksandar stalni članovi reprezentacije Republike Srpske.

Selektor atletske reprezentacije Republike Srpske Gorana Sorak, rekla je da je reprezentacija Srpske na Svesrpskom kupu osvojila ekipno drugo mjesto, te izrazila zadovoljstvo nastupom takmičara i postignutim rezultatima.

Ona je navela da su zlatne medalje osvojili i Uroš Gutić u trci na 3.000 metara i Voislav Grubiša u bacanju kugle, a bilo je i više srebrnih i bronzanih medalja.

Ona je podsjetila da je atletsku reprezentaciju Republike Srpske činilo 18 sportista.