Kozara i Leotar u istoj – nultoj – ravni

Detalj sa utakmice u Gradišci FOTO: FK Kozara

Na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci danas je odigrana utakmica 7. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Leotar (Trebinje) koja je završena neriješenim rezultatom 0-0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi u petoj minuti pokušavaju gosti, Đuričković ubacuje, Đuričin šutira glavom, ali pored gola. Odmah u sljedećoj minuti uzvraća Kozara, Ljubičić vara odbranu Leotara, upošljava Božića koji jako šutira, ali golman Perišić uspijeva nogom zaustaviti njegov šut. U 19. minuti Leko pokušava glavom, ali je Kačavenda na mjestu. U 27. minuti Bosnić izvodi korner, Perišić istrčava ali ne zahvaća loptu, koja pogađa Tešića u nogu i odlazi tik pored stative. Igra se otvoreno, smjenjuju se napadi na obe strane, ali odbrane obe ekipe su danas na zadatku. U 35. minuti Glogovac istrčava kontru, centrira sa desne strane, ali Đuričin u padu ne stiže do lopte.

I drugom poluvremenu oko dvije stotine gledalaca gleda igru bez garda obe ekipe. Pokušava Tešić Vuk šutom sa dvadesetak metara u 46. minuti, ali je golman Leotara siguran. U 64. minuti Bokić vara odbranu, vraća loptu u peterac, ali niko od fudbaler Kozare ne prati njegov prodor. Deset minuta kasnije odličan prodor Bosnića, upućuje centaršut sa ivice šesnaesterca, Plevaljčić skače i šutira glavom, ali je neprecizan i lopta odlazi preko gola. Pokušavaju i gosti preko Đuričina, ali je Kačavenda na mjestu. Do kraja bilježimo pokušaje Markovića i Sukare, ali bez uspjeha i utakmica završava bez pobjednika.

Treću utakmicu u sedam dana odigraće fudbaleri Kozare već u subotu, 21. 9. 2024. godine, kad se igraju  utakmice 8. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Etno sela Stanišići, gdje će im domaćin biti Zvijezda 09.

Kozara – Leotar       0:0

Gradski stadion „Velimir Sombolac“ u Gradišci. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik). Žuti kartoni: Pljevaljčić, Sukara (Kozara), Đajić, Babić, Račić, Perišić (Leotar).

KOZARA: Kačavenda, Maeda (od 46. Jandrić), P. Tešić, Bobić, Bosnić (od 81. Maksimović), Veljkić (od 54. Sukara), Božić (od 54. Marković), Ljubičić (od 54. Bokić), V. Tešić, Pljevaljčić, Dojčinović.

LEOTAR: Perišić, Batos, Babić, Đuričin, Kolak (od 70. Pandžić), Leko, Đajić (od 54. Radosavljević), Račić, Đuričković (od 62. Modou), Glogovac (od 70. Vukajlović), Milić.

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE