Kozara savladala Slaviju

Kozara - Slavija 1:2

Na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci danas je odigrana utakmica 9. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Slavija (Istočno Sarajevo), u kojoj je Kozara slavila sa 2-1.

Jaka kiša koja je cijeli dan padala u Gradišci i raskvašen teren u mnogome su uticali na igru oba tima. Ipak, stotinjak najupornijih gledalaca uživalo je u dobroj fudbalskoj predstavi. Prva pokušava Kozara preko Ljubičića, ali odbrana Slavije na vrijeme reaguje. Kombinuje golman Slavije Hamzić sa svojom odbranom u 7. minuti, Bokić uspijeva da presiječe pas i stušti se prema golu Slavije i ubacuje loptu u mrežu za vođstvo Kozare od 1-0. Igra se otvoreno i borbeno u granicama korektnosti, ali raskvašen teren i odbrane sprečavaju izglednije prilike na obe strane. U 27. minuti Ljubičić prodire po lijevoj strani, upošljava Bokića koji šutira, ali odbrana Slavije u posljednji trenutak blokira njegov šut. Pokušava Marković u nastavku akcije, ali bez uspjeha. U 35. minuti odlična kontra Ljubičića, šutira, ali Hamzić paradom izbacuje loptu u korner.

Prva pokušava Slavija u drugom poluvremenu preko Rastoke, čiji šut iz slobodnog udarca odlazi pored gola. U 51. minuti odlična kontra Kozare preko Bokića, koji vara svog čuvara i postiže svoj drugi gol na utakmici i Kozara vodi sa 2-0. Minut kasnije, Bokić upošljava Markovića, ali odbrana Slavije uspijeva da ga izblokira. Igra se otvoreno, Kozara pokušava da riješi rezultatski utakmicu, dok gosti iz Istočnog Sarajeva pokušavaju da se u istu vrate. U 66. minuti pokušava glavom Kolumbijac Angulo, ali je neprecizan. Pet minuta kasnije šutira Božić, ali je Hamzić na mjestu. U 78. minuti pada u šesnaestercu Kozare Angulo, nakon što mui je Tešić izbio loptu i sudija Bokić pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Govedarica i Slavija smanjuje na 2-1, rezultat koji se do kraja ne mijenja i Kozara dolazi do nove pobjede.

Već u srijedu 2. 10. 2024. godine fudbaleri Kozare igraju novu utakmicu. U 1/8 finala Kupa Republike Srpske protivnik će im biti drugoligaš Borac iz Šamca. Utakmica se igra u Šamcu sa početkom u 15 časova.

Sljedeće subote, 5. 10. 2024. godine na rasporedu su utakmice 10. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će na put do Banja Luke, gdje će im domaćin biti Željezničar Sport Team. Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Babić M., Tešić P., Bobić L., Bokić J. (od 87. min. Veljkić Đ.), Marković B. (od 78. min. Kovljen S.), Maksimović D. (od 78. min. Jandrić S.), Ljubičić N. (od 67. min. Božić M.), Tešić V., Bundalo M., Dojčinović S., trener Medović A., klupa: Zeljković Nj., Maeda H., Govedarica S., Sukara D., Pepić D.

FK Slavija (Istočno Sarajevo): Hamzić D., Taušan D., Beširević A. (od 64. min. Dabić P.), Erić D. (od 64. min. Avdalović Đ.), Arbinja S. (od 64. min. Angulo Panemeno J. A.), Rastoka M., Vučinić S. (od 82. min. Timotija Đ.), Mandić V., Karić M., Đerić D. (od 79. min. Tomić S.), Govedarica M., trener: Muminović M., klupa: Sirćo A., Gojković V., Cicović N., Lubura M.

Romanija 0 : 0 Famos
Sloboda (NG) 1 : 0 Željezničar
Kozara 2 : 1 Slavija
Drina HE 0 : 0 Zvijezda 09
Laktaši 2 : 0 Leotar
Rudar Prijedor 4 : 0 Borac