Prva pobjeda “romantičara” u prvenstvu

Fudbaleri BSK-a su ostvarili prvu pobjedu u prvenstvu jer su u derbiju začelja pobijedili Velež iz Nevesinja rezultatom 2:0 i tako Hercegovcima prepustili posljednju poziciju na tabeli.

Domaćin je u svakom od poluvremena postigao po jedan pogodak. Banjalučane je već u 12. minutu u vođstvo doveo Sergej Bogdanić, a u 62. minutu vezista Petar Samardžija udvostručio je prednost BSK-a i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

BSK – Velež   2:0 (1:0)

Pomoćni teran Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 80. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Bogdanić (12), 2:0 Samardžija (62). Žuti kartoni: Moconja, Misimović (BSK).

BSK: Grujić, Radić, Delkić, Moconja, Kujundžić (od 88. Mačkić), Bogdanić (od 88. Đurić), Misimović (od 76. Nikolić), Samardžija, Stojičić (od 60. Janjetović), Račić, Runić.

VELEŽ: Vukanović, Botić, Abaza, Oheda (od 63. Pejičić), Jelić (od 63. Telebak), Drašković (od 46. Jokanović), Adžić, Rebac, Samardžić (od 46. Kljakić), Paranos (od 31. Juklo), Sedorf.

Sloboda (NG) : Famos
Kozara : Romanija
Drina HE : Željezničar
Laktaši : Slavija
Rudar Prijedor : Zvijezda 09
Sloboda (MG) : Leotar