Partizan savladao Bajern
Pobeda na startu duplog kola Evrolige: Naredni meč je već u četvrtak!

Košarkaši Partizana Mozzart Bet savladali su ekipu Bajerna rezultatom 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26) u Beogradskoj areni. Za dva dana, crno-beli igraju protiv Makabija u hali "Aleksandar Nikolić".

Parni valjak je večeras stigao do prve ovosezonske pobede u Evroligi. Crno-beli su savladali Bajern iz Minhena i tako na najbolji način najavili duel sa Makabijem koji ih očekuje već za dva dana.

Utakmicu su efikasno započele obe ekipe, što je dovelo do rezultata 11:11 nakon čega Parni valjak pravi seriju od 13:0. Košarkaši Partizana Mozzart Bet su već u prvom kvartalu postigli 6 trojki iz 7 pokušaja, što je donelo 24:15 na isteku 10. minuta igre.

Crno-beli su početkom druge četvrtine ponovo stekli dvocifrenu prednost i nisu je ispuštali tokom druge četvrtine, dok je maksimalna prednost u prvom poluvremenu rasla i do 22 poena razlike. Na petnaestominutnu pauzu otišlo se pri rezultatu 49:32.

Tokom treće č̣etvrtine, gosti iz Minhena su uspeli da zaprete, ali su crno-beli krajem trećeg perioda ostvarili seriju 8:0 i tako sprečili nemački tim da se u potpunosti rezultatski približi.

Uporni gosti su činili sve da se u poslednjem kvartalu približe preokretu, pred završna tri minuta utakmice, prišli su i na -6. ali su crno-beli na 90 sekundi pre kraja vratili +9, posle čega ekipa Bajerna više nije uspevala da ih ugrozi.

Na konferenciji za medije, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je dao komentar utakmice:

,,Čestitam mojim igračima. Odigrali smo dosta minuta dobre košarke i zbog toga smo ostvarili pobedu. Igrali smo u odličnoj atmosferi, zahvaljujući ljudima koji su još jednom napavili neverovatan ambijent. Ekipa je odigrala izvanredno i prezadovoljan sam kako smo igrali."

PARTIZAN MOZZART BET: Dejvis 2, Lundberg 7, K. Džouns 14, Nilikina 13, Koprivica, Nakić, Marinković 2, Pokuševski, Braun 22, Bonga 13, Lakić, T. Džouns 13.

BAJERN: Vajler-Beb 12, Da Silva 4, Edvards 13, Fojtman 5, Nejpir 10, Karčenkov 2, Obst 15, Haris 2, Branković 4, Buker 11, Madar, Jebo.

(Foto: Dragana Stjepanović)