19.10.2024 Z. Miodanić

Derventa porazila Rudar

ŽOK Derventa

Nova sezona za odbojkašice Dervente startovala je utakmicom drugog kola, na domaćem terenu, a  protivnik je bila ekipa  Rudara iz Ugljevika.

Domaće odbojkašice su opravdale ulogu favorita, i lakše nego što se očekivalo, savladale gošće.

Prvi set je odlično krenuo za domaći tim. Dobri servisi su pomjerili prijem Rudara, pa je i sama igra i organizacija odbrane uspješno funkcionisala. Primač servisa Tamara Malić je sjajnim napadima osvajala poen za poenom, a kapiten Dragana Babić je dobrim prijemom i igrom u odbrani sjajno organizovala kontra-napade domaćeg tima. U takvoj situaciji Rudaru nije bilo spasa, osvojili su samo 10 poena u prvom setu (25:10).

Drugi set druga priča. I gošće su počele kvalitetnije da serviraju i igraju u polju, pa je i sam rezultat bio mnogo neizvjesniji. Prednost je konstantno bila na strani domaćina, ali nijednom veća od 2 poena do rezultata 19:16 Tada je napokon proradio i blok domaćeg tima, pa su ponovo kontra-napadi potpuno slomili otpor Rudara (25:19).

Treći set donekle preslikan kao prvi. I rezultat je bio gotovo identičan, a jedina razlika je što je osvojeno više poena blokom nego u prethodnim setovima (25:11).

Naredna utakmica Dervente je u četvrtak, 24. oktobra u 16:00 časova protiv Sloge iz Doboja na domaćem terenu, a za vikend slijedi i putovanje u Han Pijesak na utakmicu trećeg kola.

Volero 3 : 2 Han Pijesak
Derventa 3 : 0 Rudar
Modriča - Novoprom 3 : 0 Sloga