Borac sa plus šest u Sloveniju

Borac - Ormož

Rukometaši Borca pobijedili su ekipu Jerusalem Ormož rezultatom 26:20, u prvoj utakmici 2. kola EHF Evropa kupa.

Bolje su domaći otvorili utakmicu i poveli sa 3:0, ali i stali. Više od 10 minuta za Borac bez gola, pa Slovenci prvo izjednačuju na 3:3, a zatim su i poveli sa 4:3.

Neizvjesno je bilo do kraja prvog poluvremena, a na odmor Borac odlazi s prednošću 11:10.

U drugom poluvremenu, Grahovac se " razbranio" , a u napadu su se razigrali Hadžić i Krivokapić. borac sredinom druge dionice dolazi do 5 razlike (20:15).

Ormož je ponovo zaprijeti, smanjio na 20:18, ali to je bilo i sve što je tim iz Slovenije uspio da napravi u Boriku.

Nedim Hadžić za Borac dao je 10 golova, Filip Krivokapić 7, a Nebojša Grahovac imao je 11 odbrana.

Kod gostiju Tadej Sok i Filip Ranfl dali su po 7 golova.

Revanš u Sloveniji je naredne subote, od 18 časova.

Gračanica : Leotar
Vogošća : Borac M:TEL
Maglaj 28 : 28 Bosna
Višegrad - HED 28 : 27 Goražde
Čelik Junior : Krivaja
Konjuh 29 : 26 Sloga
Sloboda : Izviđač