24.10.2024 Z. Miodanić

Derventa bolja od Doboja

Zaostalom utakmicom 1. kola nastavljeno je takmičenje u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa 2.

Derventa je na domaćem terenu dočekala ekipu Sloge iz Doboja, u pravom derbiju susjednih gradova.

Tradicija je u posljednje vrijeme bila na strani gostiju, koji su redovno pobjeđivali i na domaćem i na gostujućem terenu, ali svakoj tradiciji dođe kraj, pa je tako i ovoj.

Odbojkašice Dervente su u utakmicu ušle vrlo nervozno, servis-greškama, što je pomoglo gostujućoj ekipi da drži rezultatski priključak. Do rezultata 7:7 domaći tim je imao već 5 servis-grešaka. Tada na servis dolazi dizač Anđela Aleksić, i sa 3 uzastopna as-servisa, odvodi svoj tim na prednost 11:7. Ispostavilo se da je to bio ključ prvog seta, jer se do kraja prednost domaćeg tima kretala u intervalu od 4 do 7 poena. Posljednji pokušaj gošći da se vrate, zaustavila je korektor Ksenia Popadić, koja je ulaskom sa klupe, i osvajanjem jako važnog poena, zaustavila seriju gošći od 5 poena, i odličnom igrom u polju, Derventa je set osvojila rezultatom 25:21.

Drugi set odličan ulazak Dervente, servis je odmah počeo da donosi prednost, na 5:0 trener gostiju uzima taj maut da prekine seriju sjajnih servisa Sare Živković, ali ništa nije pomoglo. Odlična igra u polju, i prednost je dostizala i dvocifrenu vrijednost. Krajem seta popustila je koncentracija, ali pobjednik je odavno bio poznat (25:17).

Treći set malo lošiji početak domaćeg tima, gošće su povele 2:5, ali je na promjeni, na servis došla Tamara Malić, i uraganskim servisima osvojila 2 as poena i još 5 na pomjeren prijem za preokret na 10:5. Prednost je i dalje rasla, do maksimalnih 18:8, a onda neobjašnjiv pad u igri, razigrala se i kapiten gostiju, Mihaela Momičević, pa je trener domaćih bio prinuđen da traži minut odmora pri rezultatu 19:13. I dalje su gošće igrale sve bolje, ali ih je u ključnom trenutku izdao servis, sa 3 greške na servisu su "pomogle" Derventi da završi i set i utakmicu sa 25:20.

Naredna utakmica Dervente je prekosutra u Han Pijesku od 14:00 časova.

Derventa 3 : 0 Sloga
Rudar 3 : 0 Volero
Han Pijesak 1 : 3 Glasinac