Ristanović zimus došao u Romaniju
Dvadesettrogodišnji veznjak Ognjen Ristanović je zimus stigao u Romaniju na pozajmicu iz bijeljinskog Radnika. Fudbaler rodom iz Čajniča je dobio priliku za dokazivanje, te je nastoji iskoristiti u paljanskom kolektivu.
Prva liga mu nije strana, sa uspjehom je nosio dres Radnika u sezoni kada su osvojili šampionsku titulu, prije toga Zvijezde 09 i Sutjeske.
Romanija nije najbolje ušla u drugi dio sezone, dva uzastopna poraza od Drine u Zvorniku i banjalučkog BSK-a kod kuće još uvijek drže Paljane na nuli.
- Sigurno da nismo zadovoljni sa dva uzastopna poraza na startu proljetnog dijela sezone. U oba meča su nam se desile nespretne greške koje su nas skupo koštale. Ipak, ekipa je svjesna svojih propusta i radimo na tome da ih ispravimo. Međutim možemo biti zadovoljni igrom i iz ovoga ćemo izaći još bolji i vratiti se na pobednički put, rekao nam je Ognjen Ristanović, koji se ovog vikenda vraća na dobro poznato mjesto kraj Ćehotine.
- Očekujem tešku i borbenu utakmicu, jer znamo da je gostovanje u Foči uvijek nezgodno. Odradili smo detaljnu analizu, vjerujem u našu ekipu i nadam se da ćemo se vratiti s' pozitivnim rezultatom.
Protiv BSK-a se Ristanović po prvi put upisao u strijelce, ali on želi što bolju igru tima.
- Ne razmišljam puno o svom prvom golu za Romaniju, fokusiran sam da svojim radom i trudom doprinesem što boljoj igri našeg tima. Što se tiče uklapanja, većinu igrača sam znao od ranije, tako da mi nije trebalo puno vremena da se uklopim. Zadovoljan sam svojim igrama ali uvijek ima prostora za napredak.
Romanija je bila hit jesenjeg dijela sezone. Opstanak je i dalje prvi prioritet Paljana, ali jasno je da svi žele poslije dobre sezone da se zadrže u vrhu tabele.
- Romanija je zaista odigrala sjajan prvi dio sezone i pokazala da može igrati protiv svakoga. Iako nam start proljetnog dijela nije bio idealan, vjerujem da imamo kvalitet i karakter da se vratimo na pravi put. Očekujem borbenu polusezonu, svaka će utakmica biti izazov. Na kraju sezone želimo biti što bolje plasirani i potvrditi da prvi dio nije bio slučajnost.
Saradnja Romanije i Radnika nastavljena je kroz dovođenje Ognjena Ristanovića i Andrije Lošića. Od ranije su tu golman Mitrović i veznjak Dragan Matković, sve igrači sa kojima je Ristanović dijelio svlačionicu u Semberiji.
- Odluka da dođem u Romaniju došla je nakon razgovora sa ljudima iz kluba. Znao sam da ovde igra već nekoliko mojih bivših saigrača iz Radnika, što mi je dodatno olakšalo prilagođavanje. Mislim da je Romanija super klub za razvoj mladih igrača. Ekipa ima dobar spoj mladosti i iskustva na čelu sa trenerom Jadrankom Bogičevićem od koga može dosta da se nauči.
Iako je bio jako bitan igrač u šampionskom putu u Prvoj ligi Republike Srpske Ristanović je ostao bez bitnijih minuta u WWin ligi Bosne i Hercegovine. Nastupio je tek na dvije utakmice sa neznatnim minutama na terenu. Nada se da dobra polusezona u Romaniji može da mu otvori vrata višeg ranga.
- Nažalost, nisam dobio pravu šansu u Radniku. Nadam se da ću svojim radom i svojim igrama u ovoj polusezoni, pokazati da mogu da igram Premijer ligu.
Famos | : | Zvijezda 09 |
Leotar | : | Slavija |
Borac | : | Željezničar |
Sutjeska | : | Romanija |
BSK | : | Sloboda (NG) |
Drina (Z) | : | Kozara |
Velež | : | Drina HE |
Ljubić | : | Laktaši |
Sloboda (MG) | : | Rudar Prijedor |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Laktaši | 19 | 14 | 2 | 3 | 44 | |
2 | Rudar Prijedor | 19 | 12 | 5 | 2 | 41 | |
3 | Zvijezda 09 | 19 | 13 | 1 | 5 | 40 | |
4 | BSK | 19 | 11 | 4 | 4 | 37 | |
5 | Romanija | 19 | 9 | 6 | 4 | 33 | |
6 | Slavija | 19 | 7 | 5 | 7 | 26 | |
7 | Leotar | 19 | 7 | 5 | 7 | 26 | |
8 | Sloboda (NG) (-3) | 19 | 8 | 4 | 7 | 25 | |
9 | Kozara | 19 | 6 | 7 | 6 | 25 | |
10 | Drina (Z) | 19 | 7 | 3 | 9 | 24 | |
11 | Famos | 19 | 6 | 4 | 9 | 22 | |
12 | Željezničar | 19 | 6 | 4 | 9 | 22 | |
13 | Ljubić | 19 | 6 | 4 | 9 | 22 | |
14 | Drina HE | 19 | 6 | 3 | 10 | 21 | |
15 | Sutjeska | 19 | 6 | 3 | 10 | 21 | |
16 | Sloboda (MG) | 19 | 5 | 4 | 10 | 19 | |
17 | Velež | 19 | 3 | 4 | 12 | 13 | |
18 | Borac (-3) | 19 | 5 | 0 | 14 | 12 |