Želje Igora Štimca

Igor Štimac

Trener Zrinjskog, Igor Štimac, osvrnuo se na polusezonu za pamćenje koju je mostarski klub imao u jesenjem dijelu, ali je njegov intervju za Sport Klub izazvao veliku pažnju javnosti – i to ne isključivo zbog sportskih tema

Iako je razgovor, između ostalog, bio posvećen odličnim rezultatima Plemića i klupskim ambicijama u nastavku sezone, Štimac je jednom izjavom izazvao  reakcija, jer je u kontekst sportskih ciljeva uključio i poruke zbog kojih je ponovo u centru pažnje.

Govoreći o svojim željama za ovu godinu, Štimac je naveo kako se nada osvajanju titule prvaka WWin lige BiH, dobrim partijama protiv Kristal Palasa  u Konferencijskoj ligi, ali je potom dodao i svoje stavove političke prirode.

 – Želja mi je da ove godine naš HŠK Zrinjski osvoji prvenstvo, odigramo odlične utakmice protiv Palacea i uzmemo trofeje pred nama, da naši Hrvati u BiH dobiju svoj entitet, da nam Hrvatska bude lijepa i ponosna i da vidimo manje ovih što mašu jugoslavenskim zastavama, poručio je Štimac.

 Zrinjski se uoči nastavka sezone nalazi u posebnom fokusu javnosti zbog borbe za naslov prvaka u domaćem prvenstvu, ali i zbog evropskog izazova u Konferencijskoj ligi, gdje će odmjeriti snage sa engleskim Crystal Palaceom.

IKompletan intervju Igora Štimca za Sport Klub možete pročitati na ovom linku

 


Trener
UEFA Pro licenca

Zrinjski
Mostar
WWIN liga
2025-2026
WWIN liga 30 .kolo
Sarajevo : Sloga Meridian
Zrinjski : Borac
Velež : Široki Brijeg
Rudar Prijedor : Željezničar
Posušje : Radnik
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Borac 29 22 3 4 69
2 Zrinjski 29 18 5 6 59
3 Sarajevo 29 14 7 8 49
4 Velež 29 11 7 11 40
5 Široki Brijeg 29 9 10 10 37
6 Željezničar 29 8 10 11 34
7 Posušje 29 8 7 14 31
8 Radnik 29 7 8 14 29
9 Rudar Prijedor 29 6 8 15 26
10 Sloga Meridian 29 5 9 15 24
XS SM MD LG XL XXL