Cedevita ubjedljiva u Laktašima

Nadali su se košarkaši Igokei da mogu ostvariti bar jednu pobjedu u teškoj seriji mečeva u regionalnoj ABA ligi, ali su nakon poraza od Budućnosti i Crvene zvezde izgubili i od Cedevite na svom terenu sa 84:69.

Nije Igokea mogla skinuti skalp nijednom od favorita u regionalnom takmičenju. Nakon što su protiv Budućnosti i Crvene zvezde skupo prodali kožu, igrači iz Laktaša nisu pružili dobru partiju protiv Cedevite koja je od početka krenula silovito i odmah stigla do osjetne prednosti. Početkom druge četvrtine domaći su se uspjeli vratiti, ali onda je ponovo uslijedio pad što su iskusni gosti iskoristili i na poluvrijeme otišli sa devet poena prednosti. Tu prednost su konstantno povećali u nastavku meča gdje se igra domaćih potpuno raspala.

rvatski šampion je odigrao odličan meč i iskupio se za poraz u prošlom kolu od Krke na svom terenu. Igrače Igokee su sa tribina bodrili i rukometaši Borca, ali to im nije puno pomoglo protiv raspoloženog protivnika. Na ovo meču za goste je igrao i povratnik u ekipu Marko Tomas koji je potpisao ugovor na godinu dana. U prošloj sezone igrao je za tursku TED Ankaru za koju je prosječno postizao 12 poena uz tri skoka i 1,6 asistencija po meču. Tokom karijere nastupao još i za Real Madrid, Fuenlabradu, Zagreb, Cibonu i Fenerbahče.