VABA liga: Novi poraz bosanskohercegovačkih šampionki
Košarkašice šampionki BiH nisu uspjele doći do pobjede u VABA ligi. Igračice Gorana Loje poražene su  od slovenačke ekipe Atlete Celje. Gošće su bile bolje nakon prve četvrtine  (17:21) ali su se potom razigrale košarkašice Plej Of  Ultra i do odmora preokrenule rezultat u svoju korist. Drugu četvrtini su dobili sa 32:20 i na odmor otišle sa 49:41. U nastavku Celjanke ponovo igraju bolje, smanjuju prednost a u 35.minuti stigli su do 76:73 a dva minuta kasnije gošće se vodile sa 79:80. U samo finišu iskusne gošće slavile su pobjedu sa 82:88. PLEJ OF ULTRA – ATLETE CELJE   82:88  (17:21, 32:20, 17:19, 16:28) SARAJEVO – Dvorana KSC Skenderija. Gledalaca 200. Sudije: Radoš Savović,  Karolina Radinović i Suzana Vujičić. Delegat: Čedomir Milutinović. PLEJ OF ULTRA: Čorda 11, Azinović, N. Delić 8, Kimone  13, Kulenović,  Pašić,  Starčević, Marković 20,  A. Delić 15, Čeremidžić, Vujović, Džebo 15. Trener Goran Lojo. ATLETE CELJE: Krošelj 3, Prezelj 28, Ocvirk 6, Slonjšak 9, Evans 29, Stefanovski, Gvašvanhu, Friskovec 13, Marić. Trener: Damir Grgić.