Plej Of bolji od Orlova

Ovog je vikenda na rasporedu završnica Kupa BiH za košarkašice, koja se igra u Zenici. Mečevi polufinala igraju se danas, a u prvom je sarajevski Plej Of slavio sigurnu pobjedu nad ekipom Orlova i plasirao se u finale. Plej Of je meč dobio rezultatom 81-64. I prije samog završnog turnira, Plej Of i Čelik su bili ogromni favoriti da dođu do pobjeda u svojim polufinalnim duelima i plasmana u samu završnicu takmičenja. Plej Of je na parket izašao prvi, a vrlo brzo je i potvrdio posjedovanje mnogo većeg kvaliteta od svog protivnika. Prvu četvrtinu su izabra nice Gorana Loje riješile u svoju korist rezultatom 26-14, da bi do poluvremena nastavile povećavati svoju prednost, a ona je nakon prv og dijela utakmice iznosila 53-30. Drugo poluvrijeme je donijelo i pomalo nesvjesno taktiziranje košarkašica Plej Ofa, koje su se evidentno psihološki već ‘preselile’ u sutra šnje finale, tako da je ekipa Orlova imala makar malo šanse da ublaži težak poraz koji je nakon prvog dijela bez sumnje bio u najavi. Tako je rezultat na kraju treće četvrtine iznosio 72-48. Plej Of je u posljednjoj četvrtini ipak postigao svega 9 poena, pa je time Banjalučankama omogućeno da ipak izbjegnu žestok poraz. Meč je okončan rezultatom 81-64. Najefikasnija je u redovima pobjednika  bila Jovana Marković sa 22 poena, 9 skokova i asistencijom. Nikolina Džebo je ubacila 21 poen, uz 5 skokova, dok je Nikolina Babić meč okončala sa 20 poena, 5 skokova i 3 asistencije. S druge strane, Nataša Šobot je ubacila 24 poena, uz 3 skoka i 4 asistencije, dok je Milena Rađenović zabilježila 23 poena i jedan skok. ŽKK PLEJ OF: Babić 20, Vavan, Azinović, N. Delić 2, Galušić, Čeremidžić, Starčević, A. Delić 6, Marković 22, Radosavljević, Ćato 10, Džebo 21 ŽKK ORLOVI: Vasilić 6, Popović, Rađenović 23, Tomasović, Bošnjak, Trninić 3, Reljić 5, Šobot 24, Pleško, Ćuk, Čađo 3, Kremenović