Prvi poraz Partizana u LE
Ekipa Partizana doživela je prvi poraz u Ligi Evrope, pošto je u trećem kolu grupe L poražena od Atletik Bilbaa na domaćem terenu – 2:0 (1:0). Novi trener crno-belih, Ljubinko Drulović nije uspeo da nastavi trijumfalnu seriju svog prethodnika Zorana Milinkovića na debiju u Evropi, pred nešto više od 17.000 gledalaca. Atletik je poveo u 32. minutu, posle odličnog skoka Raula Garsije na desetak metara od gola, da bi konačan rezultat postavio Benjat Ečeberija u 85. minutu – sjajnim golom iz slobodnog udarca. Gosti iz Baskije dominirali su tokom svih devedeset minuta i potpuno zasluženo zabeležili drugi trijumf i stigli do šestog boda, na koliko je ostao i šampion Srbije. U istom terminu odigran je i drugi susret grupe, a Augzburg je pogotkom Pjotra Trohovskog osvojio sva tri boda na gostovanju AZ Alkmaru, pa sada obe ekipe imaju po tri osvojena boda. U narednom kolu, petog novembra, Partizan gostuje na stadionu San Mames u Bilbau, dok Augzburg dočekuje AZ Alkmar. Zbog velikog problema sa povredama, Drulović se odlučio da Nemanja Petrović započne meč na poziciji zadnjeg veznog igrača, ali crno-beli nisu uspeli da pariraju gostima na sredini terena. Bilbao je od samog starta preuzeo kontrolu i počeo opasno da preti Živku Živkoviću. Golman Partizana zaustavljao je redom pokušaje Markela Susaete, Benjata Ečeberije i Arica Adurica, ali ništa nije mogao da uradi u 32. minutu. Oskar de Markos je probio po desnom boku i poslao dobar centaršut na 'penal', gde je Raul Garsija bio snalažljiviji od Miroslava Vulićevića i Miloš Ostojić i odličnim udarcem poslao loptu uz levu stativu. Ništa se nije promenilo ni do odlaska na odmor, sem nepreciznog pokušaja Andrije Živkovića sa ivice kaznenog, kao ni u nastavku susreta posle odmora. Jesu crno-beli zaigrali za nijansu agresivnije i na kratko preuzeli kontrolu, ali ni to nije bilo dovoljno da se poremeti koncept igre tima Ernesta Valverdea. Nije bilo uzbuđenja sve do poslednjih deset minuta, kada je najpre Fabrisio Dornelas Injakija Vilijamsa sprečio da kruniše lepu solo akciju. Međutim, sve je bilo rešeno samo pet minuta kasnije, kada je Benjat Ečeberija sjajnim udarcem iz slobodnog udarca, sa 25-26 metara, pogodio desni gornji ugao gola crno-belih i postavio konačan rezultat. Priliku da domaćinu donese počasni pogodak propustio je Farbisio, šutirajući glavom pravo u Ererina sa samo nekoliko metara. Liga Evrope – treće kolo: Grupa L: Partizan – Atletik Bilbao 0:2 (0:1) Raul Garsija 32, Ečeberija 85 AZ Alkmar – Augzburg 0:1 (0:1) Trohovski 43 Četvrto kolo – peti novembar: Atletik Bilbao – Partizan Augzburg – AZ Alkmar Tabela: 1. Atletik Bilbao 2 0 1 6:3 6 2. Partizan 2 0 1 6:5 6 3. AZ Alkmar 1 0 2 4:5 3 4. Augzburg 1 0 2 3:6 3