Na Majevcu deseterac

Fudbaleri Vučijaka su u kiši golova zabilježili drugu prvenstvenu pobjedu slavivši protiv Liješća rezultatom 7:3. Prije početka utakmice minutom ćutanja odata je počast Jugoslavu Jokiću Turšiji koji je poginuo u stravičnoj saobraćajnoj nesreći. Jugoslav je bio trener ŽFK Sloga Petrovo i delegat na fudbalskim utakmicama.

Već na startu u 3. minutu Bogdanović je asistirao Davoru Tripiću koji neometan iz peterca matira golmana Liješća za 1:0. U 21.minutu Užar udarcem iz slobodnog udarca pogađa prečku. Tekao je 32.minut kad gosti iz ničega stižu do izjednačenja Aleksandar Milanković je lijepim golom sa  nekih 20 metara savladao Ninkovićaza 1:1. U 34.minutu u stopostotnoj prilici našao se Dragan Bogdanović ali njegov udarac brani Mitrić. Tekao je 45. minut kada nakon ubacivanja iz kornera od strane Bojana Užara mrežu gostiju pogađa ”rezervista” Saša Radić koji je u igru ušao nekoliko trenutaka prije za novo vođstvo domaćih 2:1.

U drugom poluvremenu golovi su padali kao na filmskoj traci. Kao i na početku prvog tako i na startu drugog Vučijak postiže gol. Nenad Đukić je u 48.minutu povisio na 3:1. Isti igrač samo šest minuta kasnije povećava prednost svog tima na 4:1. Igrao se 57. minut kada je Aleksandar Milanković smanjio na 4:2. Samo dva minuta kasnije nakon prekršaja nad Draženom Nikićem u šesnaestercu dosuđen je kazneni udarac, siguran sa bijele tačke bio je Davor Tripić 5:2 (60.minut). Samo dva minuta kasnije ponovo Aleksandar Milanković smanjuje rezultat 5:3. U 66.minutu Saša Radić postiže svoj drugi gol na utakmici. Tačku na ”i’ za konačnih 7:3 stavio je Mladen Živković u posljednjem minutu.

Majevčani nakon dva domaća trijumfa u narednom kolu imaju prvo gostovanje u Dobrinji protiv domaće Mladosti.

VUČIJAK – LIJEŠĆE 7:3 (2:1)

Strijelci: 1:0 Tripić u 3, 1:1 Bardak u 32, 2:1 Radić u 45, 3:1 Đukić u 48, 4:1 Đukić u 54, 4:2 A.Milanković u 57, 5:2 Tripić u 60. (iz jedanaesterca), 5:3 A.Milanković u 62, 6:3 Radić u 66, 7:3 Mladen Živković u 90.minutu. Stadion: ”Polje”. Gledalaca: 30. Sudija: Kosta Radić (Šamac) . Pomoćnici: Slobodan Popović (Šamac) i Damir Smajlović (Šamac). Delegat: Vasko Simić (Paklenica). Žuti kartoni: Đukić (Vučijak).

VUČIJAK: Ninković , Miloš Živković , D.Starčević , Gajić , Mitrović , Ristić  (od 68.minuta Lukić ), Mladen Živković , Đukić , Užar  (od 51. Nikić ), Tripić , Bogdanović  (od 40. Radić ).

LIJEŠĆE: Mitrić , Šukurma , B.Mitrić , Mirić , S.Milanković , Grozdanić , D.Mitrić , Gavrić , Žarić , Bardak , A.Milanković .

Igrač utakmice: Nenad Đukić (Vučijak)