Sparsi bolji od Bosne

Košarkaši Sparsa savladali su ekipu KK Bosna  rezultatom 72:63 u okviru 15. kola muškog košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Susret gradskih rivala pokazao je dva sasvim različita poluvremena. Bosna je bila bolja u prvom dijelu, dok je Sparsima u potpunosti pripao drugi dio susreta, koji je i prelomio utakmicu u korist domaće ekipe.

Bosna je otvorila bolje današnju utakmicu i nakon prve četvrtine imala pet poena prednosti 18:13, a Sparsi su se vratili u drugoj dionici, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednosti Studenata od tri poena prednosti, bilo je 31:28.

Domaći sastav je nastavio sa dobrom igrom u drugom poluvremenu kojeg su riješili u svoju korist rezultatom 19:13 i u posljednjih deset minuta se ušlo sa tri poena prednosti Sparsa, bilo je 47:44. Šest minuta prije kraja utakmice, bilo je plus deset za Sparse, 59:49, ali se Bosna vratila minutu i po prije kraja na minus sedam, 66:59, no to je bilo sve što su uspjeli učiniti, pa je Spars slavio pobjedu u ovom susretu.

Domaće je do pobjede vodio Đokić sa 23 poena i tri skoka dok su Durmo i Rogić ubacili po 15. Durmo je imao 11 skokova i tri asistencije dok je Rogić dodao četiri asistencije i dva skoka.

Kod Bosne najbolji je bio Hanner sa 16 poena i 15 skokova dok je Šturanović uz 11 poena dodao i 17 skokova. Još su dvocifreni bili Durak, Knežević i Arslanagić sa po deset poena. Knežević je imao sedam asistencija, a Arslanagić tri.

Spars-Bosna Rojal 72:63 (13:18, 15:13, 19:13, 26:19)